Genç Kalmak İçin Beslenme Önerileri

Genç Kalmak İçin Beslenme Önerileri

1
0

Genç Kalmak İçin Beslenme Önerileri. Yaşınız artsa da cildinizdeki görünümü genç kılmak mümkün. Gençken yapılan cilt bakımları, cilt egzersizleri ve beslenme tercihleri gençlik formülünün üç ana maddesi. Şimdi bu maddelerden beslenmeye dikkatinizi çekmek istiyoruz. Yediklerinize dikkat ederek yaşlanmaya dur demeniz mümkün. Bunun için sizlere çok önemli bilgiler vereceğiz. Hem cildinizde hem de vücudunuzda yaşlanma belirtilerini ortadan kaldıracak bilgiler şunlar:

Genç Kalmak İçin Beslenme Önerileri
Genç Kalmak İçin Beslenme Önerileri

8 adımda genç kalmanın sırrı:

1) Karbonhidrat alımı çok önemlidir. Vücudun enerji kaynağı olan karbonhidratlar, glikozun açığa çıkmasını sağlar. Bu sayede hem iyi hisseder hem de sakinleşirsiniz.

2) Proteini azaltmakta fayda var. Tabi bitirin demiyoruz ancak fazlasının zararlı olduğunu bilmelisiniz. Günlük protein ihtiyacınız elli gramdır ve fazları vücudunuzda ters etkiler yapacaktır.

3) İyi yağlar genç kalmanıza yardımcı olur. Birinci kuralımız: düşük yağ tercihi asla sağlıklı değildir. Daima doğal yağları tüketin.İyi yağlar beyinin anahtarıdır. Hem hafızanız gelişir, dinç kalırsınız hem de cildiniz kurumamış olur.

4) Günde üç öğün düzenli beslenin. Atıştırmalık bir şeyler aradığınızda yanınızda mutlaka meyve, fındık, maydanoz, çekirdek bulunsun. Yemeklerinize keten tohumu eklerseniz vücut hücrelerinizin yenilenmesine de yardımcı olursunuz.

5) Yağa su katın. Yemek yaparken yağı dengeleyin. Kızartma yapacaksanız tereyağına biraz su ekleyin. Böylelikle yağın yanmasını önlersiniz.

Önerilen Yazı
Doğal Saç Bakım Maskeleri

6) Paketlenmiş taze ürünlerin, doğal ya da suni ışıktan uzak şekilde depolanmış olmasına dikkat edin. Çünkü nereden ve ne şekilde gelirse gelsin ışık, değerli besinleri yok eden oksidasyona yol açar.

7) Tarçın kan şekerinizi dengelemeye yardımcı olur, insülin reseptörlerini devreye sokar; düşük kan şekeri seviyesine, düşük pankreatik strese, iltihaplanmaya iyi gelir, metabolizmayı hızlandırır. Bu da fit kalmak demektir.

8) Kafein içeren ürünleri az olarak tüketin. Çünkü kafein, böbrek üstü bezi ve kortizon seviyesinin birden yükselmesine neden olur. İlle de kahve tüketeceksiniz süt yerine krema dökün. Antioksidanlar, yaşlanmayı hızlandıran serbest radikalleri etkisiz hale getirir. Şifalı bitkilerde olduğu gibi, birçok meyve de son derece önemli oranda antioksidan içerir. Sıkı bir kahve tiryakisiyseniz, günde en az iki fincan kahveyi çayla değiştirmelisiniz. Araştırmalar, mercanköşk, biberiye, melisa, yabani nane, yeşil nane, adaçayı, sater ve kekiğin yüksek oranda antioksidan içerdiğini ortaya koymuştur.

Genç Kalmak İçin Beslenme Önerileri
Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !
Fotoğraf:  Ella Olsson adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı

Yazar Hakkında

Yorum Yap