Göbek Eriten Bitkiler

Göbek Eriten Bitkiler

Göbek Eriten Bitkiler. Günümüzde çoğu kişi kilosuyla alakalı problemler yaşayabiliyor. Kimi basen bölgesindeki fazlalıklardan kimi karın bölgesindeki fazlalıklardan yakınıyor. Bunların egzersizle, bölgesel çalışmayla önüne geçilebilir. Tabi ki her şeyin başında önce sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz geliyor. Bol su içmeyi de unutmuyoruz. Gelelim göbek bölgesindeki yağların erimesine yardımcı olan yiyeceklere.

Göbek eriten bitkiler

Balıkotu : Metabolizmayı hızlandırarak zayıflamaya destek olur.
Frenk soğanı : Fazla suyun vücuttan atılmasını sağlar ve sindirim teşvik eder.Hafif acı soğana benzeyen tadının sebebi ise içinde olan yağlardır.
Kekik : Sindirim sorunlarında vücuda iyi gelir metabolizmanızın daha iyi çalışmasını sağlar , bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlar.
Yeşil Çay : Hem daha sağlıklı kilo vermenize hemde bölgesel zayıflamada yardımcı olur. Kansere karşı savaşır korunmanızı sağlar.Günde 3-4 bardak yeşil çay tüketmenizde bir sakınca yoktur.

Funda Yaprağı Çayı : Funda çayı metabolizmanızı hızlandırıp kilo vermenizde yardımcı olur, fakat 20 dakikadan fazla kaynatmadan tüketmeniz gerekmektedir. Her gün 3 fincan funda yaprağı çayı bağırsakların daha iyi çalışmasını sağlar.
Maydanoz: Hemen hemen her diyette bulunan maydanozun suyunu içerek göbek bölgenizdeki yağlardan kurtulmanız mümkündür.

Göbek Eriten Bitkiler
Göbek Eriten Bitkiler

At kuyruğu : İdrar söktürücü etkisi vardır.Yağ dokularının erimesine yardımcı olur.Fazla kullanımı zararlıdır.
Safran Çayı : Sindirimi düzenleyici etkisi vardır, yemekte aldığınız yağ alımını azaltıcı etkisi vardır , metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlar. Sporla birlikte tüketildiği zaman bölgesel zayıflamada çok etkisi vardır.

Önerilen Yazı
Cilt Kırışıklıklarını Engelleyen Yöntemler

Rezene : Zayıflamada en çok kullanılan çaylardandır. Yakıcı ve tatlımsı bir tadı vardır.Anason tadı verir.Mide ve hazımsızlık sorunlarında çok etkili faydaları vardır.Rezene çayı gaz ve sindirim problemlerine çok iyi etki eder , idrar sökücü bir bitkidir.

Göbek eriten karışım

Malzemeler

4 çay kaşığı yeşil çay
2 çay kaşığı funda yaprağı
2 çay kaşığı rezene
2 çay kaşığı kekik

Hazırlanışı : Tüm malzemeleri büyük bir bardak sıcak suyun içine koyun ve demlenmeye bırakın.5-6 dakika sonra bitkileri süzgeç yardımıyla süzerek dışarı alın.Bu çayı çok soğutmadan ve tatlandırıcı ilave etmeden içmelisiniz.Düzenli olarak her gün 2 bardak bu karışımdan içerek göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Göbek Eriten Bitkiler
Fotoğraf: CiltSitesi
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap