Gözenek Sıkılaştırma Önerileri

Gözenek Sıkılaştırma Önerileri

Gözenek Sıkılaştırma

Gözenek Sıkılaştırma Önerileri Geniş gözeneklere sahip ciltler sivilce ve siyah nokta sorunuyla daha çok karşılaşmaktadır. Cilt güzelliğini bozan bu tip durumlardan kurtulmak için gözenek sıkılaştırıcı maskeler ve kürler ile cilt bakımı yapmak gerekir. Doğal ve bitkisel yöntemler kullanılarak hazırlanan gözenek sıkılaştırıcı uygulamalar, cilt sorunlarından nispeten kurtulmanızı sağlayacaktır.

Gözenek Sıkılaştırma Önerileri
Gözenek Sıkılaştırma Önerileri

Cildinizi Temiz ve Nemli Tutun

Gözenek sıkılaştırmak için cildinizin temiz ve nemli olması gerekir. Cilt bakımı uygulamalarını aksatmadan yerine getirmek ve cilt temizliği sonrası cildinize tonik sürmek gözeneklerinizin sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Her gün düzenli olarak cilt bakımı yapmak cilt yapısını düzeltir, cildinizi kirden ve kalıntılardan arındırır.

Cilt temizleme uygulaması için ürün seçerken cilt tipinize uygun ürünleri seçmeye özen göstermelisiniz. Sabah ve akşamları olmak üzere günde 2 kez cildinizi temizlemeli ve tonikle silmeli, haftada 2 kere de maske uygulaması yapmalısınız. Ardından mutlaka cilt tipinize uygun olan nemlendirici kreminizi uygulayınız. Düzenli olarak yaptığınızda cildinizdeki değişim kendini belli edecektir. Sadece temizleyici yetmez tonik temizliği tamamlar ve gözeneklerinizin küçülmesinde büyük rol oynar. Tonik mutlaka uygulanmalıdır. Sitemizden en iyi tonik markaları ve evde tonik yapımından nasıl yapacağınıza bakabilirsiniz.

Doğal Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

2 tatlı kaşığı zeytinyağı

4 tatlı kaşığı şeker

Limon

Birkaç damla limon ve diğer malzemeleri bir araya getirip karıştırın. Cildinize sürüp 20 dakika bekletin ve sonrasında soğuk su ile cildinizi yıkayın. Haftada 3 kez tekrarlayarak gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

Burun Gözeneklerini Sıkılaştırma

1 tatlı kaşığı bal

2 tatlı kaşığı süt

1 adet yumurta akı

Cam kase içinde malzemeleri bir araya getirip karıştırın. Fırça yada parmaklarınızla karışımı burnunuza sürün ve 15 dakika bekledikten sonra temizlenin. Haftada 1 kez tekrarlamanız yeterlidir.

Gözenek Temizleyen Maske

1 çay kaşığı limon

2 çay kaşığı yulaf ezmesi

1 çay kaşığı bal

1 adet muz

Çatal kullanarak muzu ezin ve diğer malzemeleri ekleyerek karıştırın. Karışımı cildinize uygulayıp 10 dakika bekletin ve sonrasında soğuk suyla cildinizi temizleyin. Haftada 1 kez tekrarlamanız yeterli.

Yağlı Ciltler İçin Scrub

Cildiniz yağlı cilt tipine sahipse yüzünüzü yağdan arındırmak için ve ölü derileri atmak için ekstra bakım ürünlerini de kullanmanız gerekmektedir. Bu yüzden temizleyici satın alırken üzerinde mutlaka scrub yazmasına dikkat edin. Cildinize bastırmadan uygulayacağınız bu ürünler yüzünüzü parlatır ve derinlemesine temizlik sağlar.

Eğer cildiniz karma cilt yapısına sahipse bu scrub ürünlerini haftada bir uygulayabilirsiniz. İyi bir cilde sahip olmak için makalemizde yazdığımız gibi cildi temizlemek şarttır. Fakat her şeyde olduğu gibi cildi de temizlerken fazlasını yapmak zararlı olabilir.

Peeling Şart

Peeling cilde tazelik ve gençlik katar cildin dokusunu yenilemede etkilidir. Cilt tipiniz ister kuru ister yağlı olsun peeling mutlaka cilde belirli aralıklarda uygulanmalıdır.

Yağlı cilt tipine sahip bir yapıdaysanız haftada 3 kere mutlaka peeling uygulamanız gerekir. Normal bir cilt tipine sahipseniz haftada 1 kez yapılan peeling uygulaması size yeterli olacaktır. Hala bir peelinge sahip değilseniz acilen satın almanızı öneririz.

Nemlendirme Majör Basamak

Cilt bakımını en son basamağı olan nemlendiriciyi uygulamak cildi beslemek için şarttır. Sağlıklı güzel ve aydınlık bir cilde sahip olmak istiyorsanız cilt tipinize uygun nemlendirici seçmeyi ve içeriğinde E vitamini olmasına dikkat edin. Cilt yapısına uygun nemlendirici almadığınızda cildinizin nem dengesi bozulacağı için gözenekler genişleyip tam tersi etki yapar.

Önerilen Yazı
Kuru Ve Hassas Ciltler İçin Maske

Yüzünüze Soğuk Su Çarpın

Yüzünüzü soğuk su ile yıkamak ya da yüzünüzde sabahları bir buz küpünü gezdirmek cildinizi canlandırır yorgunluk etkisini giderir ve gözeneklerinizin küçülmesiniz sağlar. Her gün bu yöntem uyguladığınızda gözeneklerinizin daha küçük göründüğünü fark edeceksiniz.

Maskenizi Evde Hazırlayın

Gözenek sıkılaştırma için bir diğer yöntemde yüze maske uygulamaktır. Evde kendiniz hazırladığınız maskelerle cildinize bakım yapmak hem sağlıklı hem de ucuzdur. Çünkü içeriğinde bir boya maddesi ve kimyasal bulunmamaktadır.

Fotoğraf: emergenciaclinica.com.br
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap