Gözleri Canlandıran Doğal Maskeler

Gözleri Canlandıran Doğal Maskeler

Gözleri Canlandıran Doğal Maskeler Gözler ve çevresi çok hassas olduğu için hemen zarar görmeye ve yorgun düşmeye müsaittir. Çok yorulan gözler hemen halsizleşir ve uyuklar gibi bakışlar görüntünüzü bozar. Uykusuz kalan gözler hemen kızarır ve yine çok yorgun görünmenize neden olur. Ayrıca çeşitli nedenlerden dolayı göz altında morartılar oluşur. Tüm bu sorunların önüne geçmek için mutlaka gözlerinize de bakım yapmalısınız. Güzel bir gece kremi alarak işe başlayabilirsiniz. Anca alacağınız ürün kesinlikle çok kaliteli olmalıdır.

Gözleri Canlandıran Doğal Maskeler
Gözleri Canlandıran Doğal Maskeler

Gözleriniz kuru veya irrite olmuş ise, bu ipuçlarına bir göz atın:
Keten tohumu ve soğuk su balıkları (mesela somon ya da ton balığı) gibi gıdaları beslenme düzeninize dahil edin. Bu yiyecekler temel yağ asitleri bakımından çok zengindir.
-2 bardağı sabah olmak üzere, günde en az 8 bardak su için.

Ayrıca düzenli olarak evinizde doğal kürler hazırlayarak gözlerinizin çevresine sürmeli ve onu korumalısınız. Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda gözler için iki maske tarifi vermiştik. Bal ve papatya çayı ile oluşturabileceğiniz bu maskeleri şöyle özetleyebiliriz:

Yoğurt Maskesi: Bir kaba bir kaşık yoğurt ve bir kaşık bal alıyoruz. Bu ikisini iyice karıştırıp biraz sıvı kıvama getirdikten sonra gözümüze sürüyoruz. Yarım saat kadar gözlerimizi dinlendirdikten sonra siliyoruz. Bu maskeyi haftada bir yapmanız yeterlidir.

Önerilen Yazı
Karma Cilt Temizliği

Papatya Maskesi: Papatya çayını daha koyu bir şekilde hazırlayıp gözlerinize yedirirseniz, gözlerinizin yorgunluğunu alır ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağlar. Bu yöntemi de üstteki gibi 20 dakika kadar uygulayın. Bir pamuk yardımıyla kolaylıkla uygulayabilirsiniz. 

Ancak sizlere kendi keşfim olan bir maskeyi anlatmak istiyorum:) Belki yapan vardır ancak ben denemeler yaparken buldum. Bu maske gözlerinizi canlandırmak için birebir. Eve yorgun geldiğim günlerde bu maskeyi gözlerime uyguluyorum ve hemen canlanıyorum.

Gözü Canlandıran Maske İçin Gerekli Malzemeler:

1 adet salatalık
1 kaşık zeytin yağı
Yarım bardak süt
Patates
Buz

Gözü Canlandıran Maske Yapımı:

Öncelikle salatalığı ve patatesi rendeleyin. Patatesin hepsini almanıza gerek yok. Rendelenmiş salatalığı sütün içine atın ve içine ağ ekleyin. Bu karışımı iyice karıştırın ve sütü süzün. İçine rende patatesleri atın. Buz atın ve biraz daha karıştırın. Bu ferah karışımı gözünüze uygulayın. 10 dakika kadar bekletip çıkarın. 

Gözleri Canlandıran Doğal Maskeler
Fotoğraflar: Vlada Karpovich adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap