Grip nedir? Doğal Tedavi Yöntemleri nelerdir?
Trendlerdeki Yazı

Grip nedir? Doğal Tedavi Yöntemleri nelerdir?

1

Grip Nedir?

Grip Nedir? Grip viral bir hastalıktır. Sağlıklı insanlarda ortalama bir haftada geçmesine rağmen; vücut direncini düşüren kronik hastalığı olan kişilerde ve yaşlılarda pnömoni, meningoensefalit  gibi ölümle sonuçlanabilecek hastalıklara yol açabilir. Bu tür risk grubundaki kişilere “yüksek risk grubundaki kişiler” denir. Grip kış aylarında yaklaşık 6-8 hafta kadar etkili olur. Etken influenza virüsü A, B, ve C tiplerine sahiptir. C tipi insanlarda hastalık yapmaz. İnfluenza A, daha hafif seyreder. Tip B ise daha çok çocukları etkiler.

Grip nedir Doğal Tedavi Yöntemleri nelerdir Antibiyotik Kullanımı faydalı olur mu
Grip nedir Doğal Tedavi Yöntemleri nelerdir Antibiyotik Kullanımı faydalı olur mu

  Grip Nasıl Bulaşır? Ne Zaman Aşı Yaptırmalıyız?

Grip genellikle öksürük ve hapşırık ile etrafa saçılan damlacıkların hava yolu ile bulaşır. Enjekte olanlar enfeksiyon başlamadan 2 gün öncesinden başlayarak, semptomlar başladıktan 7 gün sonrasına kadar virüs yayarlar. Bu süre içinde duyarlı kişiler için enjekte olma riski yüksektir.

Mevsim başlarında mutlaka aşı yapılması gerekir.  Ekim,Kasım,Aralık ayları aşı için  en ideal zamanlardır.  Bütün eczaneler de aşı bulabileceğimiz gibi, 65 yaş üstü vatandaşlar Devlet Hastanelerin de ücretsiz grip aşısı yaptırabilirler.

  Doğal Tedavi Yöntemleri nelerdir?

Grip için en doğal tedavi yöntemi el ve vücut temizliğidir. Gribal enfeksiyonlara karşı hastalık henüz ilk aşamada ve ilerlememiş ise aşağıdaki yöntemlerle bu hastalıktan kolayca kurtulabilirsiniz. Peki nedir bu yöntemler:

  •  Adaçayı ile gargara yapılır ve içilir. Çuha çiçeği kökü kaynatılır ve çay şeklinde içilir.
  •  Okaliptüs çayı içilir. Bu çay, göğüs tıkanıklığı veya sıkışıklığını giderir, ateş düşürür, balgam söktürür, grip virüsünü çok kısa sürede ortadan kaldırır.
  •  Nane limon çayı, öksürüğü azaltarak boğaz tahrişlerini de engelleyici özellik gösterir. Antiviral özellik taşıyan nane çayı, grip virüsünün yayılmasını ve bulaşmasını engeller.
  •  Baş ağrısı, burun akıntısı ve titreme durumlarında evde yatmanız, istirahat etmeniz iyileşmenizi kolaylaştırır.
  •  Grip salgını yaşanıyorsa işe bol miktarda sarımsak tüketmekle başlayabilirsiniz. Aynı zamanda soğan tüketimi de vücut sistemini güçlendirici etkisi ile gribe karşı iyi bir savunmacı rolü oynar. * Portakal mandalina ve limon gibi C vitamini deposu meyveler tüketilmeli. Bu meyveler gribe karşı muhteşem bir silahtır.
  •  Bol bol muz yemek yada muzu haşlayarak suyunu içmek gribe karşı oldukça etkili bir tedavidir.
  •  Taze sıkılmış meyve suları, haşlama balık, tavuk ve tavuk suyu ile çorba gribin geçmesini kolaylaştırır.

Önerilen Yazı
Otizm Nedir? Otizm Belirtileri Nelerdir?

  Antibiyotik Kullanmalı mıyız?

Grip tedavisin de kesinlikle antibiyotik kullanmamalıyız. Bilinçsiz bir şekilde, gelişi güzel kullanılan bir antibiyotik grip hastalığına faydalı olmayacağı gibi aksine iyileşme sürecini uzatabilir. Antibiyotikler bakterileri öldürür, ancak grip veya soğuk algınlığına neden olan virüsler üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

Grip Nedir?
Fotoğraf: net-sennik.pl
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

https://fosforludusunceler.com/

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 3 sene önce

    Güzel bilgiler seviyorum bu siteyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.