Gül Suyu Nasıl Yapılır?

Gül Suyu Nasıl Yapılır?

0

Gül Suyu Nasıl Yapılır? Evde gül suyu yapımı için gerekli malzemeler son derece basittir. Kozmetik sektöründe kendisine geniş bir kullanım alanı bulan gül suyu, bir çok cilt kreminin içeriğinde yer almaktadır. Doğal yollardan gül suyu hazırlamanız için gerekli olan tarifi sizlere sunuyoruz.

Gül Suyu Nasıl Yapılır
Gül Suyu Nasıl Yapılır

Gül Suyu Tarifi

3 kilo taze gül yaprağı

Yeteri kadar su

Tencerenin içine gül yaprakları ve suyu ilave edin. Eklediğiniz su, gül  yaprakları ile aynı seviyede olmalıdır. Ardından tencerenin kapağını kapatıp kısık ateşte kaynamaya bırakın. Su kaynadıkça yapraklar renklerini suya bırakacaktır. Tencerenin üst kısmında birikmiş gül yağı oluştuktan sonra ocağın altını kapatın ve karışımı süzün. Gül suyunuz artık kullanıma hazır.

Cildi Temizleyen Gül Suyu Maskesi

2 yada 3 damla gül yağı

Yarım limon suyu

5 yemek kaşığı gül suyu

5 yemek kaşığı maden suyu

Malzemelerin hepsini verilen miktarlarda kaseye koyarak karıştırın. Karışımı spreyli bir şişeye koyarak sabah ve akşamları cildinize uygulayınız. Püskürtme işleminden sonra 15 dakika bekletin ve cildinizi ılık su ile durulayın. Cildinizdeki tüm yağı ve kiri temizler.

Gül Suyu İle Saç Güçlendirme

5 ampul C vitamini

1 çay bardağı gül suyu

Vitamin kapsüllerini gül suyuna ekleyip hazır hale gelen karışımla saçlarınıza masaj yapın. 45 dakika saçınızda bekledikten sonra karışımı ılık su ve şampuan ile temizleyin. Haftada 1 kez tekrarlamanız halinde saçlarınız güçlenecektir.

Cildi Sıkılaştıran Gül Suyu Maskesi

1 yemek kaşığı soda

1 tatlı kaşığı kayısı çekirdeği yağı

1 yemek kaşığı gül suyu

Tarifte verilen ölçülerde malzemeleri bir araya getirerek karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı masaj yaparak cildinize uygulayın. 5 dakika cildinizde bekletin ve ılık su ile temizleyin. Cildinizi sıkılaştırıp nemlenmesini sağlayacaktır. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

Gül Suyu İle Ölü Hücrelerden Arınma

1 yemek kaşığı gül suyu

1 yemek kaşığı maden suyu

Zeytinyağı

1 çay kaşığı Türk kahvesi telvesi

Su

Az yağlı ciltler 3 damla, yağlı ciltler 1 damla zeytinyağı, Türk kahvesi telvesi ve yeteri miktarda suyu karıştırın. Karışımla cildinize 3 dakika masaj yaparak ölü hücrelerden arının. Sonrasında maden suyu ve gül suyunu karıştırıp tonik olarak cildinizi temizleyin. Haftada 1 kez tekrarlayabilirsiniz.

Fotoğraf:
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap