Güneş Lekeleri (Tedavisi)

Güneş Lekeleri (Tedavisi)

0

Güneş Lekeleri (Tedavisi) Güneşin insan vücuduna çok faydalı olduğunu bildiğimiz gibi, cildimizde ve vücudumuzda aslında faydalarının yanı sıra birçok zararının da olduğunu bilmemiz gerekir.  Özellikle güneş ışınlarına fazla maruz kalındığında cildimizin yapısını bozuyor, kurutuyor, lekeleri yapıyor, kılcal damarlar oluşturuyor, elastikiyetini bozuyor ve her şeyden önemlisi cildin yenilenmesi için veya hastalıklara direnç oluşturması için cildin direncini bozuyor bu nedenle de hastalıklara hazır hale gelen bir cilt ortaya çıkıyor.

Özellikle 45 yaş üstü hanımlar için güneşlenmek D vitamini ve kalsiyum emilimi için çok önemli fakat bunun da bir dozu bir ayarı bir de koruyucu kremi olması gerektiğini bilmek gerekir.

Güneş Lekeleri (Tedavisi)
Güneş Lekeleri (Tedavisi)

Güneş Lekeleri Yok Edilir mi?

Her şeyden önce bunun bir güneş lekesi mi değil mi olduğuna karar vermek lazım. Bunun içinde bir uzman hekime gitmek doğru tercih olacaktır. Çünkü yaşlılık lekesi mi, güneş lekesi mi, ya da bir ben mi başka bir şey mi kesin tespiti için ondan sonra çözüm getirilmesi doğru olacaktır.  Biz hep lekelerin yüzeylerini görürüz bunu şu şekilde düşünebilirsiniz halı üzerine dökülmüş mürekkep lekesi ama hangi noktada hangi derinliğe uzanıyor onu görmüyoruz o yüzden de lekelerin tamamen yok edileceğini söylemek mümkün değildir. Güneşe çıkmadan önce koruyucu ve nemlendiricilerin mutlaka sürülmesi gerekir.

Ozonlu Kremler Lekelerin Çözümünde Etkili midir?

Ozonun leke ile alakası olarak bugüne kadar hiç bir şekilde kesin bir bilgi olmadı bu konu hakkında internette bir bilgi kirliliği var bu nedenle ozonun lekelere çözüm olduğunu asla söyleyemeyiz. Bunun için bu tür söylentilere itibar etmeden bilimin size sunduğu imkânlardan faydalanmanız doğru olacaktır.

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Güzellik salonlarında yaptıracağınız işlemler yüzünüzdeki güneş lekelerinden büyük ölçüde kurtulmanızı sağlayabilir. Bunun yanı sıra evde de deneyebileceğiniz bazı doğal yöntemler de var.

Önerilen Yazı
Pasif Agresyon Nedir?

Limon, kil, yumurta (yalnızca yumurta akı kullanılmalıdır.) ve toz tarçın ile hazırlayabileceğiniz bir leke maskesinden bahsedeceğim. Tüm malzemelerden yalnızca 1 çorba karışığı olacak şekilde hepsini homojen bir kıvama gelene kadar karıştırıyorsunuz. Cilde uygulayıp 15 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayın. Aynı zamanda limon ve sade sodayı karıştırarak tonik haline getirebilirsiniz. Cildi temizlemek ve lekeleri yok etmek için güzel bir karışım olacaktır.
Farklı yöntemler için bir de bu makalemizi inceleyebilirsiniz: Güneş Lekelerinden Kurtulma Yolları

Güneş Lekeleri (Tedavisi)
Fotoğraflar: Andrea Piacquadio adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap