Güneş Lekelerinden Kurtulma Yolları
Trendlerdeki Yazı

Güneş Lekelerinden Kurtulma Yolları

1

Güneş Lekelerinden Kurtulma Yolları Yazın güneşlenirken bronzlaşma fikri her kadın için mükemmeldir. Ama güneş lekelerinin de ne yazık ki cildimizde artış göstermesi bizleri üzerin bir durum. Peki güneş lekelerinden kurtulma yolları neler ve ne gibi tarifler ile bu yollardan kurtulabiliriz bir bakalım.

Güneş Kremleri

Yaz mevsiminde en büyük kurtarıcılardan birisi güneş kremleridir. Cildimizi güneşin ışınlarından koruyan ve yanıklara karşı etkili olan güneş kremlerinin güneş lekelerini de kolay bir şekilde engellediği biliniyor. Güneş kremlerini tercih ederken yapılması gereken ise kremin yüksek faktörlü olmasına dikkat etmek. Bronzlaşmak istiyorsanız ve yüzünüzde güneş lekesinin oluşmasını engellemek istiyorsanız, vücudunuz için ayrı, yüzünüz için ayrı bir güneş kremi tercih edebilirsiniz. Son dönemlerde sadece yüz için üretilen güneş kremlerini tercih etmeniz de yine güneş lekelerini engellemenize olanak tanımakta.

Güneş Lekelerinden Kurtulma Yolları
Güneş Lekelerinden Kurtulma Yolları

Maskeler

Güneş lekeleriniz için rahatlıkla uygulayabileceğiniz maskeler bulunmakta. Lekeleri engelleyebilecek ve yok edebilecek olan bu maskeleri kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. Aynı zamanda evde de kendi maskenizi oluşturmanız mümkün. Güneş lekeleri için mükemmel iki farklı malzeme bulunuyor. Özellikle yoğurt maskesi ile cildin rahatlamasını sağlamanız da mümkün hale gelmekte. 2 yemek kaşığı yoğurt ile birkaç damla limonu bir kase içerisinde karıştırabilirsiniz. Her iki malzemenin bir araya gelmesi sayesinde asidik özellikler de açığa çıkmaktadır. Bu sayede cildin güneş lekelerinden arındırılması mümkün olmakta. Aynı zamanda sadece limon ile de güneş lekelerinizden kurtulabilirsiniz. Limonu ince dilimler halinde kesebilir ve lekelerin olduğu bölümlerde 7- 8 dakika bekletebilirsiniz. Ardından limonu yavaş yavaş lekelerin üzerinde gezdirerek masaj yapabilir ve cildinizi yıkayabilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde birkaç hafta içerisinde gözle görülür bir değişim elde edebileceksiniz.

Aloe Vera

Evlerde de çok kolay bir şekilde yetiştirilebilen Aloe Vera bitkisi ile güneş lekelerinizden kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Cildi canlandıran ve nemlenmesini sağlayan bu bitkinin güneş lekelerine uygulanması sayesinde kolay bir şekilde cilt lekelerini de yok etmesi mümkün. Tek yapmanız gereken jeli bir kase içerisine almak ve direkt olarak yüzünüze uygulamak. Bu maskeyi de her gece rahatlıkla yapabilirsiniz. Özellikle yoğun makyaj yapan kadınların bu maske sayesinde gözeneklerinin de açılması ve cildin daha taze bir yapıya kavuşması mümkün olacaktır.

Önerilen Yazı
Ayva ile Cildinizi Gençleştirin! (Cilt Gençleştirme)

Maydanoz

Maydanoz içerisinde mineraller barındırmaktadır. Güneş lekeleriniz için tercih edebileceğiniz bir sebzedir. Kaynar su içerisine atılan maydanozu 15 dakika kadar kaynatmanız gerekmekte. Ardından suyu süzdükten sonra içerisine yaklaşık bir yarım limonun suyunu sıkmanız gerekmektedir. Limon suyu ile karıştıracağınız maydanoz suyunu soğuduktan sonra bir pamuk yardımı ile yüzünüzdeki lekelere uygulayabilirsiniz. Bu tarifi gece yatman önce her gün uygulamanız gerekmektedir. Böylece 1 hafta içerisinde yüzünüzdeki tüm güneş lekelerinin kaybolduğunu rahatlıkla görebileceğinizi söylememiz mümkün.

Güneş Lekelerinden Kurtulma Yolları
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

https://fosforludusunceler.com/

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.