Güneş Yanığına Ne İyi Gelir

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir Güneş yanıkları için krem kullanmanın yanı sıra bitkisel doğal tariflerden de yararlanabilirsiniz. Güneş yanıklarına iyi gelen bir çok malzeme ve karışım bulunmaktadır. Güneş ışınlarından koruyan ürünler kullanmadan güneş ışınlarına maruz kalınması halinde güneş yanıkları oluşabilir.

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir
Güneş Yanığına Ne İyi Gelir

Güneş yanıkları için etkili olan tarifleri sizlerle paylaşıyoruz. Bu karışımlar sayesinde güneş yanığı nedeniyle oluşan ağrı ve acınızı hafifletebilirsiniz.

Güneş Yanığı İçin Özel Maske

1 tatlı kaşığı lavanta yağı

1 şişe maden suyu

2 yemek kaşığı zeytinyağı

Aloevera yağı

Malzemeleri belirtilen ölçülerde bir araya getirip karıştırın ve spreyli bir şişeye doldurup yanık oluşan bölgelere uygulayın. İhtiyaç duyduğunuzda kullanabilirsiniz.

Güneş Yanığı İçin Elma Sirkesi

Yarım çay kaşığı batikon

5 yemek kaşığı zeytinyağı

10 damla lavanta yağı

2 yemek kaşığı elma sirkesi

Tüm malzemeleri belirtilen ölçülerde cam kase içinde bir araya getirin ve karıştırın. Hazır hale gelen karşımı pamuk yardımıyla yavaş hareketlerle yanık bulunan bölgelere sürün.

Önerilen Yazı
Yüz Peelingi Tarifleri

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir?

Aloevera: Ciltte oluşan güneş yanıklarına aloevera jel uygulamak ağrı ve acıların hafiflemesini sağlayacaktır. Ayrıca yanıkların da daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır.

Çay: Güneş ışınları nedeniyle göz kapaklarında yanık oluşması halinde göz kapaklarınızın üzerine demlenmiş soğuk çay poşetleri koyup bir müddet dinlenebilirsiniz. Ağrıları alacak ve yanıkların daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır.

Elma Sirkesi: Güneş yanığı sebebiyle oluşan ağrılar elma sirkesi ile hafifletilebilir. Yanıkların daha hızlı iyileşmesini sağlayacak olan elma sirkesini bir küvetin içine 2 çay bardağı doldurun. Küvet içinde yarım saat dinlendikten sonra yanıklar hafifleyecektir.

Yoğurt: Güneş yanıklarına iyi geldiği bilinen yoğurt, yanık bulunan bölgelere gece yatmadan sürülmelidir. Yoğurt, ağrılarınızı hafifletecek ve gece boyu rahat uyumanızı sağlayacaktır. Güneş yanıkları için kullanılan yoğurdun doğal yoğurt olması gerekmektedir.

Fotoğraf: jumbo-shop.pl
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap