1. Ana Sayfa
  2. Faydalı Bilgiler
  3. Güzel Görünmek İçin 6 İpucu

Güzel Görünmek İçin 6 İpucu

Güzel Görünmek İçin 6 İpucu

Güzel Görünmek İçin 6 İpucu. Güzel görünmek için kadınların yapması gereken bir kaç şey var. Çoğunu bildiğinizin farkındayız ancak bunun sürekli olması gerektiğini de bilmeniz gerekir. Yani sadece özel günlerde bakımınıza, güzelliğinize önem verip diğer günlerde kendinizi salıyorsanız pek de bakımlı bir kadın olarak nitelendirilmeyeceksiniz demektir. Unutmayın, bakımlı kadın her an her durumda güzeldir. Bunun için sizlere bir kaç ipucu vermek istiyoruz.

güzel görünmenin 6 yolu
güzel görünmenin 6 yolu

1) Dudaklarınız her zaman bakımlı olsun:

Dudakları çatlamış, kurumuş ve soyulmuş bir kadın göze pek de hoş görünmeyecektir. Bunun için dudaklarınızı günlük olarak nemlendirmeli ve korumalısınız. Bunun için çeşitli nemlendirici ve koruyucu balmları kullanabilirsiniz. Dışarı çıkarken de mutlaka güzel bir ruj sürmeyi unutmayın.

2) Makyaj:

En çok önemsediğimiz şey tabi ki makyajımız olacak. Makyajsız dışarı çıkmak bize göre değil. En azından bir ruj, biraz allık ve rimel sürmek güzelliğinize güzellik katacaktır. Eğer zamanınız varsa mutlaka detaylı bir makyaj yapmalısınız. Unutmayın, “bu makyajsız bir şeye benzemez” sözü sadece sizleri kıskananların kullandığı bir cümledir 🙂

güzel görünmenin yolları
güzel görünmenin yolları

3) Giydiklerinize dikkat edin:

Giyim bir kadının tarzını ve güzelliğini ortaya çıkaran en önemli etkenlerden biridir. Bu yüzden mutlaka giyiminize çok özen gösterin. “Amann bugün de eşofmanla çıkayım” demeyin, her zaman bir stil sahibi olduğunuzu gösterin. Eğer rahat bir şeyler giymek istiyorsanız onu da seçerek yapın. Size yakışan neyse onu giyin.

4) Dumanlı gözler:

Buğulu göz makyajına önem vermeyi unutmayın. Bu makyaj kadınlar arasında çok özenilen bir konu olmadığından ve erkeklerin de çok hoşuna gittiğinden sizleri bir numara öne taşıyacaktır. Eğer makyaja zaman ayırabilecek durumdaysanız ve çekici görünmek ilk tercihinizse mutlaka dumanlı göz makyajına yoğunlaşın.

5) Aksesuar Seçimi:

Eğer çekici görünmek istiyorsanız mutlaka aksesuar seçimine önem vermelisiniz. Dışarı çıkarken bir kaç bilekli, kolye ve küpe takmayı unutmayın. Ayrıca bu aksesuarları da çeşitli tutmakta yarar var. Her gün farklı şeyler takmak sizleri daha çekici kılacaktır. Zaten bileklik, küpe gibi aksesuarlar çok pahalı değiller. Gezdiğinizde 1-2 liraya bulabileceğiniz tatlı aksesuarlar bu iş için yeterli olacaktır.

Önerilen Yazı

Bacak inceltme yöntemleri nelerdir?

Güzel görünmek için 6 ipucu
Güzel görünmek için 6 ipucu

6) Saç Özeni:

Saçların bakımlı olması en çok özen gösterilmesi gereken şeydir. Saçlarınız yağlı, kepekli ve bakımsız görünüyorsa bu durum çok kötüdür. Mutlaka saçlarınızı temiz tutmalı ve ona gerektiği bakımı yapmalısınız. Faydalı bilgiler kategorimizde saç bakımıyla alakalı istediğiniz önerilere ulaşabilirsiniz. Bunun dışında saç modelleri de önemli bir konudur. Saç modeliniz sürekli aynı olmasın. Farklı ve tatlı modeller sizleri daha güzel gösterecektir. Topuz yaparken bile uygulayabileceğiniz onlarca yöntem varken bu durum pek de zor olmayacaktır. 

Güzel Görünmek İçin 6 İpucu
Fotoğraflar: Sabah, Kokoş Bayan, Style Kadın
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap