Güzellik Maskeleri

Güzellik Maskeleri

0

Güzellik Maskeleri. Cildinizin renk tonunu dengelemek, nemlendirmek yada ipeksi bir hal almasını sağlamak için uygulanan güzellik maskeleri, tamamen doğal malzemelerle hazırlanmakta ve düzenli kullanım sonrasında fayda göstermektedir. Doğal güzellik maskeleri sayesinde cilt sorunlarının da kolayca üstesinden gelebileceksiniz.

Güzellik Maskeleri
Güzellik Maskeleri

Ballı Güzellik Maskesi Tarifi

Ananası ezin ve bal ilave edip karıştırın. Karışımı cildinize sürüp 15 dakika bekleyin ve ardından yıkayıp durulayın. Haftada 1 kere tekrarladığınızda yorgun ciltlerde çok faydalıdır.

Yumurtalı Güzellik Maskesi

  • Mandalina suyu (1 adet)
  • Yumurta sarısı (1 adet)


Mandalina suyu ve yumurta sarısını karıştırın ve bu karışımı cildinize sürüp 10 dakika kadar bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi yıkayıp temizleyin. Cildinizin daha pürüzsüz ve sıkı olmasını sağlayacaktır.

Limonlu Güzellik Maskesi

1 limonu güneşte kurutun ve kurutmuş olduğunuz limonun kabuğunu soyarak rendeleyin. Krem kıvamına gelen limon kabuğuna az miktarda su ekleyin. Elde edilen maskeyi cildinize sürüp 20 dakika bekleyin ve temizleyin. Sivilceler ve lekeler üzerinde etkili bir maskedir.

Yoğurtlu Güzellik Maskesi

  • Dereotu
  • Defne yaprağı
  • 1.5 bardak su
  • Yoğurt

1 su bardağı dolusu defne yaprağının üzerine, bir tutam dereotu ilave edin. Üzerine 1,5 bardak su bardağı ile su ilavesi yapın. En son karışımın üzerine 1 yemek kaşığı yoğurt ilave edilir. Krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Karışımı cildinizin tamamına sürerek 20 dakika bekletin. Bu maske cildinizdeki siyah noktaların giderilmesini ve canlı bir cilt oluşumunu sağlar.

Önerilen Yazı
Kedilerde Sağırlığa Neden Olan Durumlar

Portakallı Güzellik Maskesi

Portakalın yarısını kesip 1 tatlı kaşığı sıkın. 1 tatlı kaşığı krem ve 1 çay kaşığı buğday yağı ilave edip karıştırın. Elde etmiş olduğunuz maskeyi cildinize sürüp 10 dakika bekleyin. Karma cilt yapısı için uygun olan maskeyi haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz.

Çilekli Güzellik Maskesi

  • Nemlendirici krem
  • 2 adet olgun çilek

Çilekleri bir kasede ezin ve yeteri miktarda kremi ilave edip karıştırın. 10 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra yıkamalısınız. Ayda 2 kere kullanabileceğiniz bu maske, kuru cilt yapısına sahip kişilerde faydalı sonuçlar vermektedir.

Güzellik Maskeleri
Fotoğraf: Ketut Subiyanto adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı

INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap