Hamilelikte Cilt Bakımı

Hamilelikte Cilt Bakımı

0

Hamilelikte Cilt Bakımı Hamilelik döneminde cilt bakımı yapmak için cildinize kimyasal maddeler içeren kozmetik ürünleri sürmemeye özen göstermelisiniz. Hamilelikte cilt bakımı için doğal ve bitkisel malzemeler kullanılarak hazırlanan karışımlardan faydalanabilirsiniz.

Hamilelikte Cilt Bakımı
Hamilelikte Cilt Bakımı

Hamilelik dönemi ve emzirme dönemlerinde uygulayacağınız bakım kremi ve maskeleri bebeği yakından ilgilendirmektedir. Bu sebeple bu dönemlerde oldukça dikkatli olmalı ve zarar verecek uygulamalardan kaçınmalısınız. Sağlıklı ve doğal cilt bakım maskeleri ile bebeğin gelişimini etkileyecek etkilerden uzak kalabilirsiniz.

Hamilelikte Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt Koruyucu Maske Tarifi

3 yemek kaşığı gliserin bal

1 yemek kaşığı limon suyu

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve cildinize uygulayın. 15 dakika karışımı cildinizde beklettikten sonra ılık su yardımıyla temizlenebilirsiniz. Maske, cildinizi nemlendirecek ve doğal bir koruma sağlayacaktır. Ayda 1 kere tekrarlayabilirsiniz.

Cilt Yumuşatmak İçin Maske Tarifi

Süt

Muz

Yeteri miktarda süt ve muzu ezip yüzünüze dairesel hareketlerle sürün ve 5 dakika beklettikten sonra cildinizi temizleyin. İhtiyaç duyduğunuz zamanlarda tekrarlayabilirsiniz.

Cildi Tazelemek İçin Maske Tarifi

4 damla limon suyu

1 ölçek bal

1 ölçek zeytinyağı

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve cildinize uygulayın. 20 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifi

Yarım salatalık

Yumurta beyazı

Yarım avokado

Süt

Malzemelerin tümünü blenderdan geçirin ve buzdolabında yarım saat bekletin. Sürenin sonunda maskeyi cildinize uygulayıp yarım saat bekleyin. Sonrasında cildinizi temizleyebilirsiniz.

Cildi Rahatlatan Maske

Süt

Elma

Elmayı pişirin ve ezip sütle karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 15 dakika yüzünüzde beklettikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz.

Yüz Temizleme Maskesi

4 damla limon suyu

1 yemek kaşığı susam yağı

Malzemeleri karıştırıp cildinize uygulayın. 15 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su yardımıyla temizlenebilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Maske

5 adet çilek

Süt

Çilekleri sütle karıştırın ve ezdirin. Hazır hale gelen karışımı cildinize uygulayıp 10 dakika bekleyin ve sonrasında ılık suyla temizlenin.

Önerilen Yazı
Doğal Güzellik Maskeleri

Cildi Canlandıran Maske Tarifi

1 adet limon

Su

Limonu kabuklarıyla birlikte blenderdan geçirip püre haline getirin. Krem kıvamını alana kadar su ilave edin ve hazır hale geldiğinde cildinize sürüp 5 dakika bekletin. Sürenin sonunda cildinizi temizleyebilirsiniz.

Hamilelikte Cilt Bakımı
Fotoğraf: neonatoshop.com
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap