Hastayken Nasıl Makyaj Yapılmalı?
Trendlerdeki Yazı

Hastayken Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Hastayken Nasıl Makyaj Yapılmalı? Kış aylarındayken ve hastalıkların en sık olduğu şu dönemdeyken sizlere bu hastalık döneminde nasıl makyaj...

0

Hastayken Nasıl Makyaj Yapılmalı? Kış aylarındayken ve hastalıkların en sık olduğu şu dönemdeyken sizlere bu hastalık döneminde nasıl makyaj yapmanız gerektiğini anlatmak istedim. Biliyorum birçoğunuz “hastayken makyaj mı yapılır be” diyorsunuz ancak önceden de dediğim gibi, bakımlı kadın her zaman bakımlı olmalı. Bazı durumlar da hasta bile olsak işe, okula günlük aktivitelerimizi yapmaya devam etmemiz gerekebiliyor. Peki, hastayken nasıl bir makyaj yapılmalı

Hastayken Nasıl Makyaj Yapılmalı
Hastayken Nasıl Makyaj Yapılmalı

Öncelikle yapacağımız makyaj çok sade olacak. Hasta iken cilde çok yoğun bir makyaj uygulamak ve onu daha fazla yormak istemeyiz. Bu yüzden cildimize fondöten uygulamayacağız. Bunun yerine daha hafif olan renk veren nemlendiricileri kullanacağız. Yani BB kremleri. Bu sayede hem cildi yormayız hem de hastalıktan kuruyan cildimiz için bir şeyler yapmış oluruz.

 Kızarıklıklardan kurtulun.

Sürekli burnumuzu silmek durumunda kaldığımız hastalıklarda burun kenarları kızarır hassaslaşır. İncelen derinin soyulmaması için güzelce nemlendirmelisiniz. Kızarıklığı gidermek için yeşil bir corrector uygulayıp üzerine renkli BB kreminizi sürebilirsiniz. Böylelikle daha sağlıklı görünen bir cilde sahip olacaksınız.

Hastalıkta gözler yorgun düşer, kızarır ve şişer. Bu yüzden göz makyajına çok önem vermeliyiz. Gözleri daha canlı ve bakımlı göstermek için göz kalemini, kapatıcıyı ve maskarayı ihmal etmiyoruz. Gözaltına çok hafif bir biçimde kapatıcı ya da BB krem sürebilirsiniz. Göz kalemini ve hafif bir şekilde uygulayacağınız farın ardında güzelce kirpiklerimizi renklendirelim. Bu sayede gözlerimizdeki hastalık belirtilerinden kurtulmuş oluyoruz.

Hastalık yüzünden nemini kaybeden cildiniz için durmadan nemlendirici kullanmanız gerekmekte. Bu yüzden toz ürünlerden uzak durmalısınız. Toz fondöten ve pudrayı kesinlikle önermiyorum.

Makyaj malzemelerinizin dayanıklı olduğundan emin olmanız gerekmekte. Eğer suya ve ısıya dayanıksız malzemeleriniz varsa, gözleriniz yaşardığı anda kaleminiz ve maskaranız akacaktır.

Hastalık halinde dudaklarınız çok feci şekilde kuruyacaktır. Bu hem sizi rahatsız eder hem de kötü görünmenize neden olur. Bunun önüne geçmek için sürekli nemlendirici balmlar ve hafif renk veren parlatıcılar kullanabilirsiniz. 

Önerilen Yazı
Aloe Veranın 5 Faydası

Ve allık… Daha sağlıklı görünmek için solgun cildinize bir miktar renk katmak önemli bir adımdır. Şeftali tonlarında bir allık, cildinizi renklendirerek son derece sağlıklı bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Allığınızda hafif ışıltılar olursa çok daha iyi sonuç alacaksınız.

Hastayken Nasıl Makyaj Yapılmalı?
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap