Hindistan Cevizi Yağı ile Cilt Bakımı

Hindistan Cevizi Yağı ile Cilt Bakımı

0

Hindistan Cevizi Yağı ile Cilt Bakımı. Cilt için oldukça faydalı olan Hindistan cevizi yağı, saçlar için hazırlanan doğal maskelerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Hindistan cevizi ile hazırlayabileceğiniz cilt bakım maskeleri, cildinizi etkili bir şekilde nemlendirecek ve besleyecektir.

Hindistan Cevizi Yağı ile Cilt Bakımı
Hindistan Cevizi Yağı ile Cilt Bakımı

Az miktarda Hindistan cevizi yağını parmaklarınızla göz altı bölgesine sürerek göz altı morluklarıyla mücadele edebilirsiniz. Kullanacağınız Hindistan cevizi miktarı oldukça az olmalıdır. El bakımı için de Hindistan cevizi yağından faydalanabilirsiniz. Ellere Hindistan cevizi yağı ile yapılan bakım sonrası tırnaklar kırılmadan ve daha hızlı uzayacaktır. Ellerinizi daha yumuşak ve kusursuz hale getirecektir.

Dudaklarınız çatladığında Hindistan cevizi yağı ile dudaklarınızdaki kuruluğu giderebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, cildinizin erken yaşlarda kırışmasını önler. Gece yatmadan önce masaj yaparak cildinize sürebilirsiniz. Dudaklarınız haricinde cildiniz için de nemlendirici etkiler gösteren Hindistan cevizi yağı, ayak derisindeki kurumuş bölgeler için de çare olacaktır.
Cilt yüzeyine uygulandığında cildin ph dengesini düzenler ve sivilce oluşumunu engeller. Cildi parlatır ve yumuşak bir hale getirir. Düzenli kullanım sonrasında ciltteki  renk bozukluklarını düzeltir. Tüylenme yaratmadığı için cilt  rengi dengelemede etkin bir şekilde kullanılabilir. Kolajen seviyesini arttırarak cildin daha sıkı ve dinç görünmesini sağlar.

Peeling Etkili Maske Tarifi

Yarım çay kaşığı şeker
Bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağı

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve bu karışımı parmak uçlarınız yardımıyla cildinize masaj yaparak yedirin. 10 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi yıkayıp durulayabilirsiniz. Peeling ihtiyacı hissettiğinizde bu tarifi uygulayabilirsiniz.

Saçlar İçin Maske Tarifi

Hindistan cevizi yağı (5 damla)
Yumurta (1 adet)

Bir yumurtayı kırıp içine Hindistan cevizi yağını ilave edin ve karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı saç diplerine ve saç tellerine yedirin. Yarım saat kadar karışımı saçlarınızda beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayın. Haftada bir kere tekrarlayarak yıpranmış saçlarınızı güçlendirebilirsiniz.

Elektriklenen Saçlara Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı (yarım çay kaşığı)
Su (yarım çay kaşığı)
Elektriklenen ve kabararak zor taranır bir hale gelen saçlarınız için Hindistan cevizi ile suyu karıştırıp parmaklarınız yardımıyla saçlarınıza uyguladığınızda, saçlarınızın kabarması önlenecek ve elektriklenmeyecektir.

Hindistan Cevizi Yağı ile Cilt Bakımı
Fotoğraf: Dana Tentis adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı

INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap