Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri
Trendlerdeki Yazı

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Bakımlı eller ve tırnaklar bakımlı kadının olmazsa olmazıdır. Bakımlı tırnaklara sahip olabilmek için, öncelikle sağlığımıza dikkat etmemiz şarttır. Çünkü tırnaklar bir yerde sağlığımızın habercisi gibidir.

0

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri. Bakımlı eller ve tırnaklar bakımlı kadının olmazsa olmazıdır. Bakımlı tırnaklara sahip olabilmek için, öncelikle sağlığımıza dikkat etmemiz şarttır. Çünkü tırnaklar bir yerde sağlığımızın habercisi gibidir.

Çabuk kırılan, zayıf, çatlak, kuru soluk tırnaklar sağlığımızla ilgili bir sorun olabileceğinin de göstergesidir. Sağlıksız tırnaklar çoğu zaman anemi(kansızlık), susuz kalma, yetersiz vitamin alımı, dengesiz beslenme, bazen de karaciğer ve böbrek rahatsızlıklarının belirtisi olabilir. Sağlıklı bir insanın tırnakları ayda ortalama 1-2 mm uzayabilmektedir. Bizler gibi uzun ve bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyen bayanlar için bu süre uzun gelebilir. Bu süreyi kısaltmak, sağlıklı ve bakımlı tırnaklara sahip olabilmek için yapabileceklerimizin başında tırnaklarımızın nemlendirmek gelir.

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri
Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Tırnaklarımızın kırılmasındaki en önemli neden tırnaklarımızın nemini kaybetmesidir. Nemini kaybeden tırnaklar esnekliğini de kaybettiği için en ufak bir zorlamada kolayca kırılabilir. Günlük olarak kullandığımız nemlendirici kremler el ve tırnak bakımımız için faydalı olacaktır. Özellikle kışın daha çok neme ihtiyaç duyan eller ve tırnaklar için nem ihtiyacını karşılayalım. Ayrıca çeşitli kürlerle de tırnaklarımızın daha sağlıklı ve güçlü olması mümkün. Limon ve badem yağını karıştırıp düzenli aralıklarla tırnaklarımıza uygulamak zayıflayan tırnaklarımıza iyi gelecektir.

Sağlıklı Tırnaklar İçin: Biotin

Beslenmemize dikkat etmek özellikle de biotin ve protein içeren besinler tüketmek güçsüz tırnakların tedavisi için gereklidir. Biotin saç ve tırnakların uzamasında yapı taşı oluşturur. Biotin özellikle kepekli tahıllar, somon balığı, fındık, yumurta ve süt ürünlerinde bolca bulunur. Tırnaklarımız keratin denilen bir proteinden oluşmuştur. Bu nedenle protein yönünden zengin besinlerle vücudumuzu desteklemeliyiz. Ayrıca tırnaklarımız için zararlı kozmetiklerden de kaçınmalıyız. Özellikle aseton ve bazı kalitesiz ojelerde bulunan kimyasallarında tırnaklarımızı yıprattığı bilinmektedir. Bunun yanı sık sık oje süren biriyseniz tırnak bakımınızı yağlarla desteklemeli ve tırnağınızın hava alması için zaman tanımalısınız.

Anneanne ve babaannelerimizden öğrendiğimiz sarımsak sürme yöntemi de etkili bir yöntemdir Çünkü sarımsakta bolca bulunan selenyum tırnak uzamasını hızlandıran bir mineraldir.

Önerilen Yazı
Ayva ile Cildinizi Gençleştirin! (Cilt Gençleştirme)

Tüm bunların yanında tırnak uzatmak için bilinen en pratik ve besleyici yöntem de zeytinyağıdır. Zeytinyağı içinde bulunan E vitamini sayesinde kan dolaşımınızı harekete geçirir ve hasarlı tırnakları onarır. Tırnaklara ve deriye nüfuz ederek gerekli nemi ve besleyiciliği sağlar. Yatmadan önce  zeytinyağı ile 3-4 dakika tırnaklarınıza masaj yapın. Masajdan sonra pamuktan bir eldiven giyerek uyuyun. Tırnaklarınız uzayana kadar bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap