Karma Cilt Maskeleri

Karma Cilt Maskeleri

Karma Cilt Maskeleri. Karma cilt yapısına sahip kişiler cilt bakımı için normalden daha fazla zaman ayırmak zorunda kalmaktadır. Yüzün bazı bölgeleri yağlı, bazı bölgelerinin kuru olması, cilt bakımını zorlaştırmaktadır.

Karma ciltler için kullanılacak maskelerin cildi yağlanmadan nemlendirmesi ve cildi kurutmaması gerekmektedir. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz doğal cilt maskesi tarifleri ile zahmetsizce cilt bakımı yapabileceksiniz.

Karma Cilt Maskesi

kuru ciltler için bal maskesi
kuru ciltler için bal maskesi

Malzemeler:

Bal (1 çay kaşığı)
Mısır unu (1 çay kaşığı)
Yoğurt (1 tatlı kaşığı)
Hazırlanışı: Listede bulunan malzemeleri bir araya getirip karıştırın. Elde etmiş olduğunuz maskeyi cildinize sürün ve 20 dakika beklettikten sonra yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kere tekrarlayabileceğiniz maske, cildinizin yağ dengesini eşitleyecektir.

Karma Ciltler İçin Gül Suyu

cilt bakım maskesi
cilt bakım maskesi

Malzemeler:

Gül suyu (1 tatlı kaşığı )
Bal (1 tatlı kaşığı)
Hazırlanışı: Bal ve gül suyunu karıştırıp cildinize sürün ve 15 dakika kadar bekleyin. Karma ciltlere bakım yapacak ve yağ dengesini koruyacak olan maske, 10 günde 1 olmak üzere tekrarlanarak kullanılabilir.

Karma Ciltler İçin Dengeleyici Üzüm

Üzüm taneleri ezerek elde edeceğiniz üzüm suyunu maske şeklinde kullanabilirsiniz. Dilerseniz 2 tatlı kaşığı krem ve 2 çay kaşığı üzüm suyunu karıştırıp da kullanabilirsiniz. Karışımı cildinize sürüp 20 dakika bekleyin ve sürenin sonunda cildinizi yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kere tekrarladığınızda faydaları görülecektir.

Önerilen Yazı
Kabakla Gelen Güzellik Tarifleri

Karma Ciltler İçin Zeytinyağlı Maske Tarifi

Yağlı Ciltler İçin Maske
Yağlı Ciltler İçin Maske

Malzemeler:

Kil (2 kaşık)
Zeytinyağı (2 kaşık)
Hazırlanışı: Zeytinyağı ve kili karıştırıp cildinize sürün. Maske cildinizde kuruduktan sonra yıkayıp temizleyin. Karma ciltlerde yağ oranını dengeleyecektir. Aynı zamanda cildinizdeki kuru bölgelere de müdahale edip nemlendirir. Haftalık olarak tekrarlayabilirsiniz.

Karma Ciltler İçin Krem Yapımı

Erkeklere Özel Leke Giderici Maske
Erkeklere Özel Leke Giderici Maske

Malzemeler:

Yumurta sarısı (1 adet)
Nemlendirici krem
Hazırlanışı: Yumurta sarısı ve kremi karıştırıp cildinize sürün. Karışımı yüzünüze sürdükten 20 dakika sonra yıkayıp temizleyebilirsiniz. Cildiniz hassas bir yapıda ise 5 dakika bekletip temizlemeniz gerekmektedir. Cildinizi nemlendirecek ve kuru bölgeleri tamir edecek olan maske, haftada 1 kere tekrarlanabilir.

Karma Ciltler İçin Yaş Maya Maskesi

yağlı ciltler için maya maskesi
yağlı ciltler için maya maskesi

Malzemeler:

Süt
Yaş maya (2 çay kaşığı)
Hazırlanışı: Yaş mayayı temiz bir kase içine koyup krem kıvamına gelene kadar süt ilave edin ve karıştırın. Karışımı cildinize sürüp 5 dakika bekletin ve ardından cildinizi yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kere tekrarlandığında karma ciltlere etkili bir bakım sağlayacaktır.

Karma Cilt Maskeleri
Fotoğraf: tr.freeimages.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap