Karma Cilt Temizliği

Karma Cilt Temizliği

Karma Cilt Temizliği Karma cilt yapısına sahip kişiler cilt bakımı konusunda daha çok zorlanmaktadır. Temizlemesi daha zor olan karma ciltler, doğru bakım uygulamalarıyla düzene girebilmektedir. Karma cilt yapısına sahip kişiler için cilt temizleme önerilerimizi deneyebilirsiniz.

Karma Cilt Temizliği
Karma Cilt Temizliği

Karma Cilt Temizliği Nasıl Yapılır

Cilt genelde doğal ürünlerle temizlenerek bakımı sağlanmalıdır. Sabun içerikli ürünlerden sebamed sabun karma ciltler için temizleyici ve dengeleyici bir üründür. Ardından tonik olarak gül suyu kullanmak karma cilt tipleri için yatıştırıcı olacaktır.

Karma cilt yapısına sahip kişiler yağlı ciltler için kullanılan kurutucu özellikli ürünleri kullandıkları taktirde egzamaya varan cilt rahatsızlıkları yaşayabilirler.

Yağlı bölgelerde görülen siyah noktaları siyah nokta temizleme bandı yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Cildin bazı bölümleri kuru, bazı bölümleri yağlı olduğu için bu durumu göz önüne alıp cilt bakımı uygulamalarını cilt yapınıza göre şekillendirmelisiniz.

Karma cilt tipine sahip kişiler cildi kurutan ve soyulmasına kadar varan ürünlerden uzak durmalıdır.

Bitkisel Cilt Temizliği

4 tatlı kaşığı gül suyu

2 çay kaşığı şeker

1 avuç tuzsuz badem

Bademleri sıcak su dolu kap içine alın ve biraz beklettikten sonra çıkarıp kabuklarını soyun. Şeker ve gül suyunu bademlere ekleyip havanda dövün ve 2 saat dinlenmeye bırakın. Sonrasında tülbent yardımıyla karışımı süzün ve elde ettiğiniz suyu temizleme sütü olarak kullanın. Cildinizin daha yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

Fotoğraf: organogold-online.ru
INSTAGRAM CLİCK

Pinterest: Pinterest

Yorum Yap

Yorum Yap