Kırık Saç Uçları İçin Çözümler
Trendlerdeki Yazı

Kırık Saç Uçları İçin Çözümler

0

Kırık Saç Uçları İçin Çözümler. Saçın yıpranmasına ve kırılmasına neden olan şeylerin başında saç spreyleri, saç şekillendiriciler, maşa ve düzleştirici gibi ısı ile şekil verilen uygulamalar gelmektedir. Tüm bu yöntemlerde saçın ihtiyacı olan nem kaybolur ve saç kurumaya mahkum bırakılır. Buna bağlı olarak saçta kırık ve çatallaşan saç telleri oluşur. Bu saçın sağlıklı olarak uzamasını engellerken, bakımsız bir görünüm ortaya çıkartır. Kırık saç uçları için çözümler evde uygulanabilen yöntemlerden oluşmaktadır.

Saçın yapısına uygun şampuan seçimi ile başlar. Onarıcı şampuanlar kullanılarak, kırılmaya yüz tutmuş saç tellerinin onarımı sağlanabilir. Hali hazırda kırılmış olan saçlara ise zeytinyağı veya badem yağı maskesi yaparak canlanmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Haftada bir kez uygulayacağınız bu bakımı saç diplerinden uçlarına doğru uygulamanız saçınızın tümüne bakım yapmanızı sağlayacaktır. Saç diplerinden beslenen saçlar daha kısa sürede kendini toparlayacaktır. Bu bakımların yanı sıra saçların ıslak iken taranmaması önemlidir. Islak saç daha çabuk kırılır ve yıpranır.

kırık saç uçları için çözümler
kırık saç uçları için çözümler

Saçlarınızı Günaşırı Yıkayın

Kuru iken metal veya plastik olmayan tahta taraklarla saçın taranması yıpranmayı önleyecektir. Ayrıca güneş ışıkları saçları fazlasıyla yorar ve kırılmalarına neden olur. Bu nedenle saçların özellikle yazın güneşten korunması gerekmektedir. Denizden çıktığınızda mutlaka tatlı su ile saçların durulanması önemlidir. Her gün saç yıkamak temizlik anlamına gelse de saçın beslenmesine yardımcı olan yağların yok olmasına neden olur. Bu nedenle saçın gün aşırı yıkanması doğru olandır. Saçlarını illaki her gün yıkamak istiyor iseniz her seferinde şampuan kullanmamanız öneriliyor.

Önerilen Yazı
Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer?

Kırık saç uçları için çözümler sadece evde uygulayabileceklerinizin yanı sıra bu konuda uzman yardımı almak da olabilir. Etkili saç maskeleri ile saçlarınız kısa sürede eski hacmine kavuşabilir. Tüm yöntemleri denemenize rağmen hala saçlarınızda kırık var ise, uçlarından biraz aldırmanız iyi olacaktır. Bu saya de saçlarınız güçlenecek ve daha rahat uzayacaktır. Kırıklardan kurtulduktan sonra yinede saçınıza bakım yapmayın ihmal etmemelisiniz. Zira yeni kırıklar oluşmak için bekliyor olacak. Özellikle zeytinyağı veya badem yağı ile yapılan bakım oldukça kolay ve ekonomik bir bakımdır. Bu bakımı bir saat saçınızda tuttuktan sonra her zamanki şampuanınız ile ılık suyla yıkamanız yeterli olacaktır.

Fotoğraflar: KadinOnline
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap