Kırışıklık Giderici Maskeler

Kırışıklık Giderici Maskeler

0

Kırışıklık Giderici Maskeler Cildinizde oluşan kırışıklıklar sarkmalara neden olabilmektedir. Yüzde oluşan kırışıklıklar cansız ve mutsuz bir görünüm ortaya çıkarırken, kırışıklık maskesi ile bu olumsuz etkiler giderilmeye çalışılır. Kırışıklık için doğal bitkisel malzemeler kullanılarak hazırlanan maskeler yardımıyla kozmetik ürünlerin riskleri olmadan kırışıklıkla mücadele edebilirsiniz.

Kırışıklık Giderici Maskeler
Kırışıklık Giderici Maskeler

Kırışıklık Gideren Maskeler

2 yemek kaşığı çilek balı

1 yumurta akı

Çilek balı ve yumurta akı karıştırılarak cilde sürülür. Sürülen karışım kuruduktan sonra 20 dakika daha beklenir ve ardından cilt ılık su yardımıyla durulanır. Haftada 2 kez uygulandığında olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Kaymakla Kırışıklık Tedavisi

3 yemek kaşığı kaymak

1 elma

Elmanın kabukları soyularak kaymakla birlikte mikserden geçirilir. Krem kıvamını alan karışım cilde sürülerek üstü bir bezle kapatılır. 15 dakika bekledikten sonra yüz bezle silinir ve yıkanır. Haftada 1 yada 2 kez tekrarlandığında kırışıklıkları giderici etkileri bulunmaktadır.

Kırışıklık İçin Süt Maskesi

1 bardak su

1 yumurta sarısı

1 tatlı kaşığı pirinç unu

1 tatlı kaşığı acı badem yağı

Verilen ölçülerde malzemelerin tamamı bir kap içerisinde karıştırılır. Malzemeler karıştırılırken krem kıvamını tutturmak için azar azar süt koyulur. Krem kıvamını alan karışım cilde sürülür ve 1 saat beklenir. Sürenin sonunda yüzünüzü durulayabilirsiniz. Haftada 1 kez uygulanması gerekir.

Zeytinyağı ile Kırışıklık Tedavisi

1 yumurta akı

1 tatlı kaşığı şap tozu

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Malzemelerin tamamı karıştırılarak cilde sürülür ve 20 dakika beklemenin ardından cilt suyla temizlenir. Haftada 1 yada 2 kez uygulandığında kırışıklıkları giderir ve cildinizi gerer.

Önerilen Yazı
Kivi Maskeleri

Maya ile Kırışıklık Tedavisi

1 yumurta akı

1 tatlı kaşığı yaş maya

Tüm malzemeleri bir kase içinde karıştırarak cilde sürün. 30 dakika bekledikten sonra cildinizi temizleyin. Haftada 1 kez tekrarlandığında kırışıklıklar üzerinde etkilidir.

Yukarıda yer alan kırışıklık giderici maske tariflerini kullanarak daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kırışıklık tedavisi maskelerini düzenli olarak kullandığınızda etkilerini görebilirsiniz. 1 yada 2 hafta kullanıp ardından uygulamayı bırakırsanız maskelerin faydalarından yararlanamazsınız.

Resim Alexandr Ivanov tarafından Pixabay’a yüklendi.
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap