Kırışıklık İçin Maske Tarifi

Kırışıklık İçin Maske Tarifi

Kırışıklık İçin Maske Tarifi Yaşlanma ve kuru cilt yapısı nedeniyle görülen kırışıklıklar bir çok bayanın korkulu rüyasıdır. Kırışıklık gidermek için kozmetik ürünler kullanmak yerine doğal tariflerden yararlanabilirsiniz. Kimyasal maddeler barındıran bu ürünlerin sağladığı faydayı evde basit malzemeler kullanarak hazırlayacağınız maskeler sayesinde doğal olarak da alabilirsiniz.

Kırışıklık İçin Maske Tarifi
Kırışıklık İçin Maske Tarifi

Kırışıklık Maskesi Tarifi

Gül suyu

Çilek

1 avuç çileği çatal yardımıyla ezdirin ve çıkan çilek suyunu ayırın. Az miktarda gül suyunu çilek suyu ile karıştırıp yüzünüze ve boyun bölgenize yedirin. 1 saat cildinizde beklettikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz.

Çilekte bulunan B, C ve K vitaminleri cildin genç kalmasını sağlar ve aynı zamanda cildinizi pürüzsüzleştirip daha genç bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Gül suyu ise cildin sıkılaşmasını sağlarken sivilce ve kırışıklıkların uzaklaşmasını sağlar. Her gece yatmadan önce gözaltı bölgesine gül suyu uygulamak gözaltı morluklarının giderilmesinde etkilidir.

Kırışıklık Gideren Doğal Maske

2 yemek kaşığı su

1 yemek kaşığı süt kaymağı

Elma

Elmayı rendeleyin ve kaymak ile suyu karıştırıp kaynatın. Kaynayan karışımın içine rendelenmiş elmaları ilave edip 1 dakika boyunca daha kaynatın. Sürenin sonunda ocağın altını kapatıp hazır hale gelen maskenin soğuması için dinlendirin. Maske soğuduktan sonra parmaklarınız yardımıyla kırışıklık bulunan bölgelere uygulayın. 1 saat kadar yüzünüzü hareket ettirmeden bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kez düzenli olarak uygulandığında kırışıklıklarınızı giderecektir.

Önerilen Yazı
Cilt Kuruluğunun Nedenleri

İnce Kırışıklıklar İçin Maske

1 çorba kaşığı bal

1 çorba kaşığı zeytinyağı

1 adet yumurta sarısı

Malzemeleri cam kasede homojen hale gelene kadar karıştırın ve karışımı boyun bölgesi de dahil yüzünüze parmaklarınız yardımıyla uygulayın. 10 dakika bekletin ve bir kat daha sürüp bir 10 dakika daha beklettikten sonra cildinizi temizleyin. Haftada 1 kez tekrarlayabilirsiniz.

Fotoğraf: drkazemghasemi.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap