Kırışıklıklar İçin Maske Tarifleri

Kırışıklıklar İçin Maske Tarifleri

Kırışıklıklar İçin Maske Tarifleri Cildin elastikiyetini kaybetmesi ve yaşlılığa bağlı sebepler nedeniyle kırışıklıklar görülebilmektedir. Alın bölgesi ve göz çevresinde yoğunlaşan kırışıklıkların tedavisi için bitkisel maske tariflerinden yararlanabilirsiniz.

Kırışıklıklar İçin Maske Tarifleri
Kırışıklıklar İçin Maske Tarifleri

Kırışıklıklar için maske tarifleri evde basit malzemeler kullanılarak hazırlanabilmektedir. Basit kırışıklık maskesi tariflerini düzenli olarak kullandığınızda ince çizgilerin zaman içinde giderildiğini göreceksiniz.

Kırışıklıklar İçin Şap Tozu

1 yumurta akı

1 tatlı kaşığı şap tozu

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Zeytinyağı ve şap tozunu bir kase içinde bir araya getirip karıştırın. Sonra 1 yumurta akını karışıma ilave edip karıştırın. Hazır hale gelen karışımı masaj yaparak kırışıklık bulunan bölgelere yedirin. 20 dakika bekledikten sonra ılık su yardımıyla cildinizi temizleyin. 2 hafta boyunca her gün bu maskeyi uygulamalısınız.

Kırışıklıklar İçin Soya Fasulyesi

1 tatlı kaşığı tereyağı

1 tatlı kaşığı bal

1 fincan süt

3 yumurta akı

Soya fasulyesi unu

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve hamur kıvamına geldiğinde güneş altına koyarak kurutun. Kuruyan karışımı toz haline getirin ve tozun üzerine bal ve tereyağı ilave edip karıştırın. Hazır hale gelen maskeyi masaj yaparak kırışıklık bulunan bölgelere yedirin. 1 saat bekledikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Maskeyi 1 hafta boyunca her gün tekrarlamalısınız.

Evde Kırışıklık Kremi Yapımı

1 çay kaşığı kafur losyonu

1 çay kaşığı domates suyu

1 çay kaşığı bal

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve buzdolabında beklemeye alın. 1 saat dinlendirdikten sonra karışımı cildinize sürebilirsiniz. Haftada 1 kez uygulanabilir.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin

1 ampul e vitamini

2 damla kayısı yağı

1 çay kaşığı arı sütü

1 damla buğday yağı

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve 2 saat boyunca dinlendirin. Sürenin sonunda göz çevresine masaj yaparak yedirin. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere uygulayabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer

Kırışıklık Giderici Doğal Süt Maskesi

Orta boy salata

Yarım çay bardağı süt

Salatalığın suyunu çıkarın ve sütle karıştırın. Pamuk yardımıyla karışımı kırışıklık bulunan bölgelere sürüp kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra 1 kat daha sürün ve 2. kat kuruyunca yine 3. katı sürün. 3. katı sürdükten 10 dakika sonra cildinizi temizleyin. Haftada 2 kez düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Kırışıklıklar İçin Maske Tarifleri
Fotoğraf: qadin.net
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap