Trendlerdeki Yazı

Kırışıklıklar için Yüz Egzersizleri

kırışıklıklarıiçin egzersizler

Kırışıklıklar için Yüz Egzersizleri Kırışıklık her kadının korkulu rüyasıdır. Ama doğanın kanunudur ki hepimiz yaşlanacağız. Kimileri kışıklıklardan kurtulmak için para döküp estetik ameliyatlar yaptıracak, kimileri ise yüzündeki bu çizgilere boyun eğecek. Bazıları da benim paylaşmış olduğum kırışıklık jimnastiğini yapıp ilerde oluşabilecek kırışıkları önleyebilecek 🙂 Bu gösterdiklerimi tabi ki her dakika yapın demiyorum 2 günde bir 5 dakikanızı ayırsanız yeterli olacaktır. Ancak bu hareketleri benimseyip devamlı hale getirmelisiniz. Bıkıp sıkılacaksınız tabi ki ama sonuçta ama ne var ki 2 dakikalık hareketler yatmadan önce bi el atıverin 🙂  Gelelim egzersiz hareketlerine.

Kırışıklıklar için Yüz Egzersizleri
Kırışıklıklar için Yüz Egzersizleri

Yüz Jimnastiği Nasıl Yapılır?

1) Göz Kenarlarını Gerdirme Hareketi:

  İşaret parmaklarınızı kaşlarınızın ortasına koyun baş parmaklarınız ise gözlerinizin dış kısmını kaplasın. Başparmaklarınızı yüzünüze baskı uygulayacak şekilde dışa doğru hareket ettirin (baskı uygulayacak dedikse çok da abartmayın 🙂 ) Bu hareketi 1 dakika boyunca uygulayın.

2) Yüz Gerdirme Hareketi:

Kırışıklık Önleyen Yüz Hareketleri

  Dört Parmağınızı kaşınızın biraz üstüne getirin. Kaşınızı aşağı doğru indirirken, 4 parmağınızı yukarı doğru çıkarmaya çalışın. Aynı şekilde kaşınızı kaldırmaya çalışırken, parmaklarınızı indirmeye çalışın. Bu işlemi de 1 dakika boyunca uygulayın

3) Dudak Yanlarındaki Kırışıklıkları Engellemek İçin Yapılan Egzersiz:

  Sırıtır vaziyette ağzınızı gerebildiğiniz kadar gerin ve bu işlemi yapabildiğiniz kadar uzun tutmaya çalışın. Diğer bir egzersiz ise dudaklarınızı burnunuza değdirecek kadar büzün ve tekrar eski haline getirin, büzün ve tekrar eski haline getirin. Bu işlemi de 30-40 saniye uygulayın.

Önerilen Yazı
Topuk Çatlaklarından Kurtulma Yolları

Yüz gerdirme jimnastiği umarım yararlı olur ve kırışıklarınızı başlamadan önlersiniz. Hepinize şimdiden kolay gelsin 🙂

4) Dudak üstü kırışıklıkları için yapılan egzersiz

Bu hareket için bir adet kaleme ihtiyacımız var. Kalemi dudaklarınızın arasına alın ve yuvarlayarak öne arkaya hareket ettirin. Bu hareketi yaparken başka bir bölgeyi kırıştırmamaya gayret edin ki bir yeri yapalım derken diğer tarafı bozmayalım. Kalemi yuvarladığınız sırada yanaklarınızı da gülümser gibi yapın. Egzersiz sırasında ve sonrasında yanaklarınız altında kaslarınızı hissediyorsanız hareketi doğru yaptığınız anlamına gelir. Bu hareketi düzenli yaparak dudak üstü kırışıklarınızdan kurtulabilirsiniz ve daha gergin bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Kırışıklıklar için Yüz Egzersizleri
Fotoğraf: negujse.rs
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap