Trendlerdeki Yazı

Yüzdeki Kırışıklar Nasıl Geçer?

Yüzdeki Kırışıklar Nasıl Geçer

Yüzdeki Kırışıklar Nasıl Geçer? Kırışıklıklarını Yok Et! Yaş ilerleyince boyunda, ellerde ve yüzün görünür kısımlarında  düz, kahverengi, siyah ve sarı benekler oluşur. Bu lekeler genellikle güneş yanıkları ve 40 yaş üstü kadınlarda görülür. Bu tür lekeler bir hastalık belirtisi değildir ve bunun için tıbbı bir müdahaleye gerek yoktur. Ancak bu tür lekeler insanların yaşını ortaya çıkardığı için bir çok kadın ve erkek estetik yöntemlerle bunları ortadan kaldırmak istiyor. Reçeteli ürünler, ev ilaçları yada profesyonel cilt bakım ürünleri kullanılıyor. Farklı bazı yöntemler sayesinde yaşlılık lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Yüzdeki Kırışıklar Nasıl Geçer
Yüzdeki Kırışıklar Nasıl Geçer

Kremler ve Reçeteli Ürünler

1.Hydroquinone kullanın. Hydroquinone içerikli kremler özellikle yaşlılıkla ilgili lekelerin ortadan kaldırılmasında etkilidir.

2. Retin-A Kullanın. Retin-A, ince çizgiler ve kırışıklıklarla mücadele eden cildin dokusunu ve elastik özelliğini arttırmaya ve yaşlılık lekelerini, renk değişikliklerini ve güneş yanıklarını ortadan kaldıran mükemmel bir cilt bakım ürünüdür. Bu ürün sadece reçete ile kullanılır. Bunun için önceden doktorunuza danışın. Cildin dış yüzeyindeki pigmentleri ortadan kaldırarak yeni bir cilt ortaya çıkmasını sağlar.

Yüzdeki Kırışıklar Nasıl Geçer?

3. Glikolik asit içeren ürünler kullanın. Glikolik asit içeren ürünler ince çizgiler, kırışıklık ve yaşlılık lekelerini ortadan kaldıran bir üründür. Bu ürünler bazen kızarılık ve rahatsızlıklara yol açabilir. Bu sebeple bu ürünleri kullandıktan sonra cildinizi nemlendirin.

4. Güneş kremi kullanın. Güneş kremi aslında yaşlılık lekelerinin azaltılmasına yardımcı olmaz, ama güneş hasarlarının oluşmasına engel olur. Gün içinde 15 faktörlü bir krem kullanmak etkili olacaktır.

Doğal Yolları Deneyin

1.Limon suyu kullanın. Limon suyu yaşlılık lekeleri ağartmak için yardımcı olabilir sitrik asit içermektedir. Doğrudan cildinizin üstüne uygulayın ve 30 dk sonra durulayın. Günde iki kez bunu uygulayın sonuçlarını görmeye başlayacaksınız. Limon suyu cildinizi güneş ışınlarına karşı hassas hale getirir. Eğer hassas bir cildiniz varsa limon suyu cildinizi tahriş edebilir, bunun için önceden cildinizi su veya gülsuyu ile serinletin.

2. Ayran kullanın. Doğrudan yaşlılık lekelerinin üstüne uygulayın 15 dk sonra durulayın. Bunu günde 2 defa uygulayın. Çok yağlı bir cildiniz varsa bu uygulama fazla yağlanmayı önler. Uygulamadan önce limon suyu ve ayranı karıştırmak iyi bir fikir olacaktır. Domates de aynı etkiyi gösterir.

Önerilen Yazı
Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

3. Bal ve yoğurt kullanın. Bu karışımın yaşlılık lekelerini azaltmada çok etkili olduğu bir çok kullanıcı tarafından teyit edilmiştir. Karışımı lekelerin üstüne uygulayın, 15-20 dk bekleyin ve sonra durulayın. Günde 2 defa uygulayın.

evde bal ve yoğurt maskesi tarifleri
evde bal ve yoğurt maskesi tarifleri

4. Elma Sirkesi kullanın. Elma sirkesi yaşlılık lekelerinin giderilmesinde önemli bir maddedir. Lekeli bölgeye direk olarak uygulayabilirsiniz. 30 dk bekledikten sonra durulayın. Günde 2 defa uygulayabilirsiniz. Sonuçlarını 6 hafta sonra görebilirsiniz.

elma sirkesi yüz maskesi tarifleri
elma sirkesi yüz maskesi tarifleri

5. Aloe Vera kullanın. Etkilenen bölgenin üstüne aloe vera jeli sürün ve cildinizin onu emmesini bekleyin. Durulamaya ihtiyaç bile yoktur.

aloe vera maske tarifleri
aloe vera maske tarifleri

6. Hint yağı kullanın. Yaşlılık lekelerinin tedavisinde etkili olduğu ispatlanmıştır. Doğrudan lekeli bölgeye sürün ve iyice emmesi için masaj yaparak yedirin. Sabah ve akşam uygulama yapabilirsiniz.

hint yağı maske tarifleri
hint yağı maske tarifleri

Yüzdeki Kırışıklar Nasıl Geçer?
Fotoğraflar: Andrea Piacquadio, Three-shots, Tijana DrndarskiCecília Tommasini, Dana Tentis  adlı kişilerin Pexels‘daki fotoğrafı
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap