Kış Hastalıklarından Nasıl Korunuruz?
Trendlerdeki Yazı

Kış Hastalıklarından Nasıl Korunuruz?

Kış Aylarında Hastalıklardan Nasıl Korunuruz? Havaların soğumasıyla beraber kış hastalıkları da kapımızı çalmaya başladı.

0

Kış Hastalıklarından Nasıl Korunuruz? Havaların soğumasıyla beraber kış hastalıkları da kapımızı çalmaya başladı. Bu durum, bağışıklığın zayıflamasına ve hastalıklara karşı daha davetkâr olduğumuz anlamına geliyor. Gribal enfeksiyon, nezle, soğuk algınlığı, zaturre, bronşit gibi hastalıklar baş gösterir, bunlara karşı dikkatli olmalıyız.

Bu gibi durumlara düşmemek için belli dönemlerde grip aşısı yapılmakta. Aslında bu başta sağlıklı bir şeymiş gibi görünse de vücudun bağışıklık sistemine dışarıda müdahale etmek ve frekansları karıştırarak vücudun dışarıdan gelen saldırılara karşı zayıf düşmesine neden olur.

Kış Hastalıklarından Nasıl Korunuruz?
Kış Hastalıklarından Nasıl Korunuruz?

Hastalığın geleceği kısmen de olsa belli olur. Bu gibi durumlarda hemen ilaçlara sarılmaktansa doğal tedavi yöntemleri denenmeli. Çünkü ilaçlar ne kadar şifa olsalar da kimyasal karışımlar bulunmasıyla birlikte böbreklere de zarar verebilir.
Her şeyden önce sağlık beslenme, düzenli uyku, spor bağışıklık sistemini güçlendiren öğelerdir. Gerekli minarel ve vitaminleri alabileceğimiz meyve ve sebzeleri mevsimlerinde tüketmeliyiz. Bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için özellikle antioksidan ve probiyotik tüketimi önemlidir.

Vücudumuzun yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da sıvı ihtiyacı bulunmaktadır. Bu dönemde vücudun sıvı ihtiyacının karşılanması, hastalık riskini en aza indirmektedir. Enfeksiyon ve yüksek ateşli rahatsızlıklarda yeterli miktarda sıvı tüketilmesi de iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.
Enerji ihtiyacımızı karşılayan gıdalar da kışın soframızda mutlaka bulunmalı. Bunlardan bazıları şunlar:
Tahin, pekmez, pestil ve kuru meyveler.

Doğal yöntemlerin başında ıhlamur ada çayı gibi içeceklerin yanında bolca C vitamini bulunan meyveler tüketilmeli bol bol su içilmelidir. Nane limon karışımı kışın vazgeçilmez içeceği haline gelmiştir faydasına kimse söz söyleyemez. Ama size şimdi en etkili karışımın detaylarını vereceğim.

Önerilen Yazı
Güneş Lekeleri (Tedavisi)

Hastalıklara Birebir Doğal Tarif

Kaynamış su biraz bekletilip içine 1 yemek kaşığı bal, nane, karabiber, limon. İşte bu karışım sizin iyileşmenize yardımcı olacak ilk ve etkili etkendir. Bunu birkaç kez çok abartmadan çeşitli aralıklarla içebilirsiniz. Bu karışım terlemenize sebep olur. Biraz terledikten sonra duş alabilirsiniz. Yalnız duştan çıkmadan önce hastalığınıza son öldürücü vuruşu yapmanız lazım. Bir tasın içine bir miktar sirkeyi su ile karıştırın ve kafanızın arka kısmından ensenize doğru dökün. Bu yöntem sizi oldukça rahatlatacaktır.
Unutmayın hastalık varsa şifası da vardır. Sağlıklı günler.

Kış Hastalıklarından Nasıl Korunuruz?
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap