Kivi Maskeleri

Kivi Maskeleri

0

Kivi Maskeleri Kivi maskesi tarifleri ile cildinizdeki derinin tazelenmesini ve bakterilerin giderilmesini sağlayabilirsiniz. Kivi maskesi cildinizi canlandırırken daha duru ve güzel bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Kivinin cilt için faydaları arasında besleyici ve arındırıcı özellikler bulunmaktadır.

Kivi Maskeleri
Kivi Maskeleri

İçerdiği C vitamini sayesinde güzel bir cilde kavuşmak için cilt bakımı yapmanın yanı sıra normal olarak tüketilmesi de oldukça faydalı olan kivi, B vitamini ve bazı mineralleri de bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca cilt için faydalı olan magnezyum, fosfor ve kalsiyum açısından da kivi oldukça zengindir.

Kivi Maskesi Tarifleri

Cilt İçin Kivi Halkaları

Kabuklarını soyduğunuz kiviyi ince dilimler halinde keserek yüzünüze yerleştirin ve 15 dakika boyunca hareket etmeden uzanarak bekleyin. Bu sayede kivinin cilt için yararlı etkileri cildinizi güzelleştirecek gereken vitaminleri almasını sağlayacaktır.

Kivi Suyu İle Cilt Bakımı

Kabuklarını soyduğunuz kiviyi çatal yardımıyla iyice ezerek suyunun çıkmasını sağlayın. Kivi suyunu ayrı bir kap içerisine posasını süzerek alın ve pamuk yada sargı bezini kivi suyuna batırıp yüzünüzde birkaç dakika tutun. 10 dakika boyunca bu şekilde uygulayarak cildinizi güzelleştirebilirsiniz.

Kivi Maskesi Tarifi

Kabuklarını soyduğunuz kiviyi çatal yardımıyla iyice ezin. Kivinin içerisine hamur kıvamına gelecek miktarda kil ekleyerek tahta kaşık kullanarak karıştırın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze ince bir tabaka şeklinde sürerek 10 dakika kurumasını bekleyin. Ardından cildinizi ılık suyla durulayıp temizleyebilirsiniz. Kivi maskesi cildinizi besler ve sivilce problemine karşı da oldukça etkilidir. Kivi maskesi haricinde cilt bakımı için kullanabileceğiniz diğer maske tarifleri için Yüz Maskeleri konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Her Cilt Farklıdır

Herkesin cildi birbirinden farklıdır ve kendine özgü özellikler vardır. Bazı ciltler mineral ve vitaminleri emebilme oranı hızlı iken bazı ciltler yavaştır. Yağlı ve kalın bir cilt tipine sahip iseniz vitamin emilimi daha zor olur ve ölü deri katmanı bu cilt tiplerinde daha fazladır. Bu sebeple bu cilt tipleri cildine ayrı bir özen göstermek zorundadır. Yaşla birliktede cilt tabakası kalınlaşır. Zamanla cilt sürülen ve uygulanan malzemeleri hemen vücuda kabul etmez. Çözüm ise daha etkili ürünlere yönelip daha sık cilt bakımı yapmak gerekir.

Yağlı ve Kalın Ciltler için Kivi

Kivi maskeleri yağlı ve kalın bir cilde sahip olanlar için ideal bir yöntemdir. Kivi yağlanmayı dengelediği gibi cilt üzerinde genişlemiş gözenekleri de sıkılaştırır. Bulabilirseniz olgunlaşmamış kiviyi bakımlarınızda kullanmanız daha etkili olur. 3 günde bir 15 dakika süre ile kivi maskesini yüzünüze uygulayın. Cildinizde akne ve siyah nokta sorunu varsa kivinize kil eklemeyi unutmayın.

Normal Ciltler İçin Kivi 

Kivi maskesi bu cilt tiplerinin hem rengini açar hem de cildi berraklaştırır duru bir görünüm verir. 4 günde bir cildinize uygulayacağınız kivi maskenizi cildinizde sadece 10 dakika kadar tutun.

İnce Ve Yağlı Cilt İçin Kivi 

Bu tip cilt yapısı kadınlara özgürdür. Erkeklere göre daha ince bir cilt tipine sahiptir bayanlar. İşin kötü yanı ise  ince ciltler çok çabuk yıpranır ve kırışır Kivi maskelerini bu tip ciltler özellikle kullanmalıdır. Çünkü içerisinde C vitamini fazla kolajen miktarı yüksek olduğundan yaşlanma etkilerini azaltır ve cilde gerginlik sağlar. Yukarıda tarifi verilen kivi maskesini 4 günde bir cildinize uygulayın ve 5 dakika cildinizde tutun.

Önerilen Yazı
Cilt Kuruluğuna Ne iyi Gelir

Kuru Ve İnce Cilt İçin Kivi Maskeleri

En tehlikeli ve hassas olan cilt tipidir. Bakım ve özen ister. Kivinin dış kısmında yani kabuk bölgesinde bulunan C vitaminleri cildin canlanmasına ve ölü tabakayı atmasına yardımcı olur. Kivi kabukları soyulur ve ihtiyaç duyulan bölge üzerine yerleştirilir 5 dakika tutmak en doğru olanıdır yoksa cilt tahriş olabilir. 4 günde bir uygulanabilir.

Fotoğraf: Resim Photo Mix tarafından Pixabay’a yüklendi.
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap