Kolay Hazırlanabilen Güzellik Maskeleri

Kolay Hazırlanabilen Güzellik Maskeleri

1
0

Kolay Hazırlanabilen Güzellik Maskeleri. Hazırlaması ve kullanması son derece kolay olan güzellik maskeleri sayesinde cildinizdeki çeşitli sorunlardan kurtulabilirsiniz. Cildin ihtiyacı olan her şeyi sağlayan maskeler sayesinde daha sağlıklı ve canlı görünen bir cilde sahip olacaksınız.
Çok fazla vakit harcamadan ve kolaylıkla bulabileceğiniz malzemeler kullanarak hazırlayabileceğiniz maske tarifleri ile cilt nemlendirme ve bakım uygulamalarını evinizin rahatlığında yapabilirsiniz.

Kolay Hazırlanan Güzellik Maskeleri

Maya Maskesi Tarifi

yağlı ciltler için maya maskesi
maya maskesi

Malzemeler:
Su
Kuru maya (1 paket)

Hazırlanışı:
Kuru mayayı temiz bir kaseye boşaltın ve üzerine krem kıvamı tutturana kadar su ilave edin. Hazır hale gelen maskeyi cildinize uygulayıp 20 dakika bekleyin ve ardından cildinizi temizleyin. Cildinizdeki sivilcelerin kuruması ve fazla yağın atılmasını sağlayacak olan maske sayesinde daha pürüzsüz ve canlı bir cilt yapısına sahip olacaksınız.

Yeşil Çay Maskesi Tarifi

yeşil çay maskesi
yeşil çay maskesi

Malzemeler:
Bal (1 çay kaşığı)
Zeytinyağı (1 çay kaşığı)
Yeşil çay (1 adet)

Hazırlanışı:
Poşet yeşil çayı bir bardak suyun içinde kaynatın ve demlenmesi için bir müddet bekleyin. Çay soğuduktan sonra bal ve zeytinyağını ilave edip hazır hale gelen karışımı cildinize sürüp 15 dakika bekletin. Sürenin sonunda cildinizi yıkayıp temizleyebilirsiniz. Cildinizin daha parlak ve canlı görünmesini sağlayacak olan maske, ilk kullanım sonrasında bile etkilerini gösterecektir.

Marul Maskesi Tarifi

Marul Maskesi Tarifi
Marul Maskesi Tarifi

Malzemeler
Su
Marul yaprağı (2 adet)

Hazırlanışı:
1 bardak suyun içine 2 adet marul yaprağını atın ve demlenmesi için bir müddet bekleyin. Sürenin sonunda marul yapraklarını sudan alıp cildinize yapıştırın ve 15 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayıp kurulayın. Kuru ciltleri nemlendirmek için kullanabileceğiniz bu yöntem oldukça basit bir şekilde hazırlanmaktadır.

Önerilen Yazı
Sağlıklı Saçlara Ulaşmak İçin 4 Adım

Haşlanmış Fasulye Maskesi

Haşlanmış Fasulye Maskesi
Haşlanmış Fasulye Maskesi

Malzemeler:
Limon suyu (2 yemek kaşığı)
Bal (1 yemek kaşığı)
Badem yağı (1 yemek kaşığı)
Taze fasulye (1 avuç haşlanmış)

Hazırlanışı:
Listede bulunan malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve hazırlamış olduğunuz maskeyi ılık haldeyken cildinize sürüp 20 dakika bekletin. Sürenin sonunda cildinizi yıkayıp temizleyin. Yorgun ciltleri canlandırmak için evde kolaylıkla hazırlayıp uygulayabilirsiniz.

Kivi Maskesi Tarifi

kivi maskesi tarifi
kivi maskesi tarifi

Malzemeler:
2 adet kivi

Hazırlanışı:
Kivileri soyup ezin ve suyunu çıkartın. Ardından kivinin posasını yüzünüzün belirli bölgelerine yapıştırın. Kırışıklıkların olduğu bölgelere yapıştırmanız gereklidir. 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü bir bez yardımıyla silip temizleyin. Kırışıklıklara iyi gelen ve kolay hazırlanan bu maske, boyun bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesinde de etkilidir.

Kolay Hazırlanabilen Güzellik Maskeleri
Fotoğraf: rutube.ru

INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap