Kuru Cilt Bakımı

Kuru Cilt Bakımı

Kuru Cilt Bakımı Kuru ciltler için maske tarifleri ile cildinizi nemlendirebilir ve eski görünümüne kavuşturabilirsiniz. Doğal bitkisel malzemeler kullanılarak hazırlanan cilt bakımı maskeleri cildinizin ihtiyacı olan nemi ve mineralleri sağlıyor.

Kuru Cilt İçin Maske Tarifleri

Kuru Cilt Bakımı
Kuru Cilt Bakımı

Kuru Ciltlere Bakım

7 tane badem

1 adet yumurta sarısı

2 yemek kaşığı bal

Bademleri ayrı olarak bir kase içine alın ve döverek ezin. Ardından ezdiğiniz bademlerin üzerine 2 yemek kaşığı bal ve 1 adet yumurta sarısını ilave edip karıştırın. Hazır hale gelen maskeyi cildinize uygulayıp 20 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Kuruyan cildinizi onaracak olan bu maske ayrıca cildinizi nemlendirecektir.

Nemlendirici Doğal Cilt Maskesi Tarifi

5 damla kayısı yağı

1 adet evigen ampul

1 adet bepanthene krem

Bepanthen kremin yarısını bir kase içine boşaltın ve evigen ampul ile kayısı yağını ilave edin. Karışımı cildinize masaj yaparak sürün. Tüm gece boyunca bu maske ile uyuyabilirsiniz. Kuruyan cildinizi canlandıracak ve besleyecektir.

Kuru Ciltler İçin Maske Tarifi

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı kaymak

Malzemeleri belirtilen ölçülerde karıştırın ve cildinize sürün. Cildinizdeki kurumuş ve pullanmak üzere olan deriyi tamir eder ve cildinizin nemlenmesini sağlar. Kuru ciltlerin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayan bu tarif, cildinizde 20 dakika beklemeli ve ardından temizlemelisiniz.

Kurumuş Ciltlere Bakım Maskesi Tarifi

2 çorba kaşığı bademyağı

2çorba kaşığı zeytinyağı

3 dilim pişmiş kabak

Pişmiş kabaklar bir kase içerisinde ezilir. Ezilen kabaklara zeytinyağı ve badem yağı ilave edilir. Malzemeler karıştırıldıktan sonra; cilde sürülür. Ciltte 30 dakika kalan kabak maskesi; nemli ve düzgün bir cilt tonu yaratır.

Kokulu Doğal Nemlendirici Tarifi

1 yemek kaşığı bal

100 cl gül suyu

30 gram badem yağı

25 gram süt tozu

Belirtilen miktarlarda malzemeleri bir araya getirip cam bir kavanoza koyun ve tahta kaşık kullanarak karıştırın. Hazır hale gelen karışımı cildinize masaj yaparak yedirin ve ardından nemli bir bez kullanarak cildinizi temizleyin. Haftada 1 kez düzenli olarak tekrarlandığında cildin nemlenmesini ve ayrıca güzel kokmasını sağlar.

Fotoğraf: kknews.cc
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap