Kuru Ciltler İçin Maske Tarifi

Kuru Ciltler İçin Maske Tarifi

Kuru Ciltler İçin Maske Tarifi Kuru cilt yapısı için doğal maske tarifleri ile cildinizi nemlendirebilir ve kuruluğa bağlı nedenler sebebiyle oluşan cilt sorunlarını giderebilirsiniz. Sert ve kuru cilt için doğal nemlendirici, sıkılaştırıcı maskeler hazırlayabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Maske Tarifi
Kuru Ciltler İçin Maske Tarifi

Kuru Ciltler İçin Havuç Maskesi Tarifi

1 tatlı kaşığı nişasta

1 yemek kaşığı süt

1 yumurta akı

Yarım ekmek kaşığı zeytinyağı

2 adet havuç rendesi

Yumurta akına havuç rendesini ilave edip çırpın. Ardından diğer malzemeleri de koyup karıştırın. Hazır hale gelen karışımı yüzünüze ve boynunuza uygulayın.  Yarım saat bekledikten sonra ılık suyla temizlenin.

Kuru Ciltler İçin Kabak Maskesi

1 yemek kaşığı zeytinyağı

2 yemek kaşığı haşlanmış kabak

Kabağı haşlayın ve ezip içinden 2 yemek kaşığı alın. Sonrasında zeytinyağı ve badem ilave edip yüzünüze bu karışımı sürüp 20 dakika bekletin ve ılık suyla temizlenin.

Kuru Ciltler İçin Sıkılaştırıcı Maske

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı süt

2 yemek kaşığı yulaf içi

Süt ve yulafı 10 dakika kaynatın ve ılıdığında içine bal ilave edip ılık haldeyken yüzünüze sürün. Yarım saat beklettikten sonra ılık suyla cildinizi yıkayın.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

1 çorba kaşığı bal

1 çorba kaşığı zeytinyağı

Yüzünüzü cilt temizleyiciniz ile güzelce temizleyin. Hazırladığınız karışımı boynunuz gerdanınız ve yüzünüze sürün yarım saat karışımı bekletin. Daha sonra nemlendirdiğiniz havluyu yüzünüzde 5 dakika tutun ve ılık su ile cildinizi yıkayın.

Kuru ve Sert Eller İçin Esmer Şeker

1 yemek kaşığı esmer şekeri bebek yağı ile karıştırın. Yalnız bebek yağını macun olacak şekilde ayarlayın ve karışımı karıştırın. Bu hazırladığınızı karışımı ellerinize masaj yaparak uygulayın. Sıcak su ile ellerinizi yıkadıktan sonra iyice kurulayın ve el bakım kreminizi sürün.

Kuru Ciltlere Avokado Maskesi

Yarım avokado

1 yemek kaşığı bal

Avokadonun yarısını bir kapta ezdikten sonra bal ilave edip karıştırın. Hazır hale gelen karışımı yüzünüze sürüp 10 dakika bekleyin ve sürenin sonunda soğuk su ile ıslanmış bez kullanarak cildinizi temizleyin. Aynı işlemi balı 2 çorba kaşığına çıkartarak saçlarınıza da uygulayıp yarım saat bekletebilirsiniz. Kuru saç ve cilt için etkili bir yöntemdir.

Kuru Ciltler İçin Maske Tarifi
Fotoğraf: zhuanlan.zhihu.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap