Kuru Ciltler İçin Maske Tarifleri

Kuru Ciltler İçin Maske Tarifleri

1
0

Kuru Ciltler İçin Maske Tarifleri. Kuru bir cildiniz varsa biraz şanssızsınız demektir. Kuru bir görünüme sahip olan bu cilt tipinde, deri yeteri kadar yağ üretemediğinden istenilen parlak görünüm elde edilemez. Bunun için yapılması gereken şey cildin sürekli nemli tutulmasıdır. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız sizlere bir kaç maske önerisi vermek istiyoruz.

Kuru Ciltler İçin Maske Tarifleri
Kuru Ciltler İçin Maske Tarifleri

Kuru ciltler için yumurta maskesi: Gayet başarılı bulduğum bu maske kuru cildinizi kendine getirecektir diye düşünüyorum. Gerekli malzemelerimi yumurta sarısı (bol yağ içerir), zeytin yağı (kuru ciltlerin vazgeçilmez besleyicisi) ve bal (cildi parlatan temel besin). Bu maskeyi yaparken her malzemeden birer kaşık alıyor ve karıştırıyoruz. Sonra da cildimize güzelce uyguluyoruz. On beş dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile temizleniyoruz.

Kuru cilt maskesi: 

Patates: Patates maskesi hem kuru hem de kırışık ciltler için iyi gelen harika bir maskedir. Sivilcelere de yararı dokunmaktadır. Maskemizi yapmak için patates ezilir ve suyu alınır. Temiz narin bir bez ya da mendil ile yüze uygulanır. Gece yatmadan önce uygularsanız çok iyi gelecektir.

Kuru cildi nemlendiren yulaf maskesi: Yulaf kuru ciltler için bire birdir. Sütün içine attığınız iki-üç kaşık yulaf içini güzelce kaynatın. Azcık ılık hal aldıktan sonra bal ilave edilir ve yüze sürülür.

Kuru cilt için havuç maskesi: İki-üç adet havucu rendeleyin ve içine yumurtanın akını dökün. Bir kaşık zeytinyağı ile güzelce karıştırın. Yarım saat yüzünüzde tuttuğunuz bu kürü sonra yıkayabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Siyah Nokta Temizleme

Kuru ciltlere iyi gelen muz maskesi: Bir adet muzu, bir tatlı kaşığı zeytin yağını ve bir yemek kaşığı yoğurdu karıştırın içerisine biraz da bal katabilirsiniz. Macun kıvamına gelen kürümüzü cildimize sürelim ve bir süre bekleyelim. Ilık su ile de temizleyelim.

Kuru cilt için nemlendirici maske:

 Tatlı badem yağını bilmeyen yoktur sanırım. Özellikle saç için kullanılan bu ürün cilde de çok iyi geliyor. Biraz sütün içerisine bir kaç damla badem yağı damlatalım ve cildimize uygulayalım. Nemlendirici etkisi çok fazladır ve gayet etkili bir maskedir.

Kuru ciltler için doğal maske: Şeftalinin kabuğunu soyduktan sonra püresini alın ve içine bir kaşık bal ekleyin. Çok az miktar da yağ ekleyebilirsiniz. Cildinizde on dakika tutacağınız bu maske hem cildi parlatır hem de kuruluğun azalmasına yardımcı olur.

Kuru cilt için bitkisel maske: Kabuklarını soymadan rendelenen bir salatalığın içine biraz limon sıkın. Kıvama gelmesi için bal ekleyin ve kuru cildinize uygulayın. En az on dakika bekleyin ve temizlenin. Cildiniz hem temizlenecek hem de kuruluktan kurtulacaktır.

Kuru cilde iyi gelen doğal sabun: Eğer normal sabunlar kuru olan cildinizi daha da kurutuyorsa, sizlere doğal bir şeyler önerelim. Bir yemek kaşığı balın üzerine iki yemek kaşığı gliserin ekleyin. Dilerseniz koku vermesi bakımından güzel bir sıvı sabundan az bir miktar da ekleyebilirsiniz. Bu doğal sabun kuru ciltler için harika bir temizleyicidir.

Kuru cilde marul maskesi: Marul biraz önce verdiğimiz örnekteki patatesin görevini görür. Marulu iyice kıyın ve içine biraz yağ ekleyin. Yüzünüze uygulayın ve ılık su ile temizleyin.

Herhangi bir sorunuz ya da sorununuzda yorum bırakabilirsiniz. Tüm cilt bakım önerilerimiz için ” faydalı bilgiler ” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Maske Tarifleri
Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !
Fotoğraflar: Anna Shvets adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı

Yazar Hakkında

Yorum Yap