Kuru Ciltler İçin Maskeler

Kuru Ciltler İçin Maskeler

Kuru Ciltler İçin Maskeler Çeşitli cilt bakımı ürünleri ile cilt  kuruluğu sorununa çözüm bulabileceğiniz gibi evinizin rahatlığında kendiniz hazırlayabileceğiniz maskeler ile de cilt kuruluğunu giderebilirsiniz. Bitkisel malzemeler kullanılarak hazırlanan cilt nemlendirici maske tarifleri aşağıda yer almaktadır.

Kuru Ciltler İçin Maskeler

Kuru Ciltler İçin Maskeler
Kuru Ciltler İçin Maskeler

Kuru Ciltler İçin Yulaf Maskesi

1 yemek kaşığı bal

250 gr süt

2 çorba kaşığı yulaf içi

250 gram sütü tencereye alın ve  kaynatın. Süt kaynadıktan sonra 2 çorba kaşığı yulaf içini ilave edip karıştırın ve 15 dakika kaynatın. Kaynama işlemi sona erdiğinde soğuması için bir müddet bekleyin. Karışım soğuyunca 1 yemek kaşığı bal ilave edin ve 5 dakika karıştırın. Hafif ılık vaziyette yukarıdaki hazırlanan karışım cilde masaj yapılarak uygulanır. 15 dakika yüzde bekletildikten sonra ılık su ile durulanır. Fayda görülene dek maske uygulanır. Günde 1 kere uygulanması uygundur.

Kuru Ciltler İçin Havuç Maskesi

1 çay kaşığı nişasta

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

1 yumurta akı

2 adet havuç

Havuçları rendeleyin ve yumurta akını ilave edip iyice çırpın. Elde etmiş olduğunuz karışımın üzerine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 çay kaşığı nişasta ekleyin. 5 dakika çırptıktan sonra masaj yaparak cildinize sürün. Maskeyi göz çevresine fazla yaklaşmadan cildinize sürmelisiniz. Cildinizde 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada 3 kere tekrarlanabilir.

Önerilen Yazı
Kırışıklıklara İyi Gelen Yağlar

Nemlendirici Maske

1 yemek kaşığı zeytinyağı

1 yemek kaşığı bal

1 adet yumurta sarısı

Elimizde bulunan tüm malzemeleri birbiri üzerine ekleyerek karıştırıyoruz. Yarı katı bir kıvam oluşmasının ardından cildin nem sıkıntısı yaşayan bölgelerine masaj yaparak uygulanması gerekiyor. Uygulamanın ardından 15 – 20 dakika süre boyunca maske, cilt üzerinde bekletilmelidir. Daha sonra maske uyguladığınız bölgelere yumuşak bir havlu koyarak yumuşamasını sağlayın. Yumuşatma işleminin ardından ılık su ile durulayın. Maskenin haftada 2 gün boyunca uygulanması uygundur.

Kuru Ciltler İçin Maskeler
Fotoğraf:
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap