Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Kuru cilde sahip olan kişiler cilt bakımı konusunda daha hassas davranmalıdır. Kuru ciltler kışın soğuk günlerinde ve yazın kavurucu sıcaklarında çok kolay nem kaybedebilmektedir. Bu nedenle kuru ciltler daha erken yaşlanmakta ve cilt problemlerine karşı daha açık durumdalar.

Cildin kaybettiği nemi geri kazandırmak için bitkisel doğal yöntemlerden faydalanabilir cildinizi sürekli nemli tutarak daha canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Bitkisel Nemlendirici Tarifleri

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici
Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

Kokulu Nemlendirici Tarifi

Süt tozu ( 25 gram )

Badem yağı ( 30 gram )

Gül suyu ( 100 cl )

Bal ( 1 yemek kaşığı )

Malzemelerin tümünü belirtilen ölçülerde cam bir kavanoza koyarak tahta kaşıkla karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize masaj yaparak uygulayın ve nemli bir bez kullanarak cildinizden temizleyin. Haftada 1 kez tekrarlayarak cildinizi nemlendirebilir ve güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Nem Takviyesi

Glikoz ( 1 çay kaşığı )

Ayçiçeği yağı ( 40 cl )

Yumurta sarısı ( 1 tane )

Sirke ( 10 cl )

Malzemelerin tümünü belirtilen ölçülerde bir araya getirerek krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Kapaklı bir kavanozun içine doldurup serin bir yerde bekletin ve pamuk yardımıyla cildinizde nemlendirmek istediğiniz bölgelere sürerek uygulayın. 1 saat beklettikten sonra cildinizi yıkayabilirsiniz. Cildi çok kuru olan kişiler için olan bu tarif haftada 1 kez uygulanmalıdır.

Kuru Ciltler İçin Hızlı Nemlendirici

Yumurta akı ( 1 tane )

Süt ( 1 tatlı kaşığı )

Havuç ( 2 tane )

Nişasta ( yarım çay kaşığı )

Rendeden geçirdiğiniz havucu diğer malzemelerle karıştırıp boyun ve yüz bölgenize uygulayın. Yarım saat kadar bekledikten sonra ılık su yardımıyla cildinizi temizleyin. 10 günde 1 kere tekrarlayabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Kolay Hazırlanan Nemlendirici

Zeytinyağı

Buğday

Dövülmüş buğday ve zeytinyağını mikserden geçirerek yüzünüze iyice yedirin. 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayıp kurulanın. 2 günde 1 kez tekrarlayabilirsiniz. Hazırladığınız karışım krem kıvamına olmalı, bu yüzden malzemelerin oranını ayarlamalısınız.

Önerilen Yazı
Doğal Güzellik Sırları

Kurumuş Ciltlere Doğal Nemlendirici

Avokado ( 1 tane )

Zeytinyağı ( 3 yemek kaşığı )

Bal ( 1 çay kaşığı )

Sirke ( 1 tatlı kaşığı )

Yumurta sarısı ( 1 tane )

Yumurta sarısı haricindeki diğer tüm malzemeleri karıştırın ve yumurta sarısını ayrı bir kapta çırparak karışıma en son ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı cildinize nazik hareketlerle uygulayın ve 30 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su yardımıyla temizleyin. Haftada 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Fotoğraf: 1applehealth.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap