Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maskeler

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maskeler

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maskeler Kuru ciltleri nemlendirmek için bitkisel doğal maskelerden faydalanabilir ve cilt kuruluğu nedeniyle oluşan cilt sorunlarını giderebilirsiniz. Kurumuş ciltlerde soyulmalar, dökülmeler ve pullanmalar oluşabilir. Evde basitçe hazırlanan maskeler ile cildin ihtiyaç duyduğu nem geri kazandırılabilir ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kuru Cilt İçin Maskeler

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maskeler
Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maskeler

Nemlendirici Cilt Maskesi

1 yemek kaşığı zeytinyağı

1 yemek kaşığı bal

1 adet yumurta sarısı

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve önceden temizlediğiniz cildinize sürün.Karışımı dekolte bölgesine de uygulayabilirsiniz. 20 dakika cildinizde beklettikten sonra yavaşça suyla temizlenmeniz yeterlidir. Haftada 2 kere tekrarlandığında kuru cilde sahip kişilerce cildi nemlendirecektir.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Karışım

1 kaşık bal

1 su bardağı süt

2 çorba kaşığı yulaf içi

Süt ve yulafı 15 dakika kaynatın. Sürenin ardından soğuması için bekletin ve içine 1 kaşık bal ilave edip ılık haldeyken yüzünüze sürün ve 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla cildinizi temizleyin.

Kuru Cilt Maskesi Tarifi

1 yemek kaşığı bal

2 yemek kaşığı krema

Malzemeleri birbiriyle karıştırıp krem kıvamı elde etmeye çalışın. Kıvam tutturabilmek için karışıma ayçiçeği yağı ilave edebilirsiniz. Hazır hale gelen maskeyi cildinize sürüp 10 dakika bekleyin ve ardından ılık su yardımıyla cildinizi temizleyin. Sonrasında cildinize nemlendirici krem sürmelisiniz. Haftada 1 kez bu tarifi uygulayın.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirme Etkili Maske

1 tatlı kaşığı badem yağı

1 tatlı kaşığı süt

Badem yağı ve sütü bir kap içinde karıştırın. Cildinize masaj yaparak uygulayın ve 30 dakika bekletin. 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Cildiniz yumuşamış ve kuru görüntüsünden arınacaktır. Cildinizin ihtiyaç duyduğu zamanlarda uygulayabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Yüz Maskesi Tarifleri

Kuru Ciltler İçin Doğal Cilt Maskesi

1 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı badem yağı

1 yumurta

1 çay kaşığı nemlendirici krem

Yumurtayı kırın ve içine badem yağını ilave edip karıştırın. Sonrasında krem ve balı da ekleyip 3 dakika boyunca çırpın. Hazır hale gelen maskeyi fırça yardımıyla cildinize sürüp 30 dakika bekletin. Sürenin sonunda cildinizde kuruyan maskeyi ılık su kullanarak temizleyin. Haftada 1 kez tekrarlayabilirsiniz.

Fotoğraf: bia2safa.net
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap