Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

0

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Kuru ciltler için nemlendirici maske tarifleri ile ciltte oluşan kuruluk, leke ve çil gibi cilt sorunlarını giderebilirsiniz. Cildin canlandıran ve parlaklık veren maske tarifleri evde bulunan basit malzemeler kullanılarak hazırlanıyor.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici
Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maske Tarifi

1 adet papaya

1 adet şeftali

Çeyrek mango

1 tatlı kaşığı süt kaymağı

1 adet muz

1 tatlı kaşığı bal

Meyveleri yıkayın ve blender da karıştırıp üzerine bal ve süt kaymağını ilave edin. Tahta kaşık yardımıyla karıştırdıktan sonra temizlediğiniz cildinize dairesel hareketlerle yedirin. 15 dakika cildinizde beklettikten sonra sütle cildinizi silin ve ılık su kullanarak yıkayın.

Nemlendirici Cilt Maskesi

1 adet yumurta sarısı

1 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı zeytinyağı

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve cildinize uygulayın. 20 dakika cildinizde beklettikten sonra su yardımıyla yavaşça temizleyin. Haftada 2 kere tekrarlayabilirsiniz.

Aşırı Kuru Ciltlere Nem Maskesi

1 tatlı kaşığı yoğurt

3 çay kaşığı bal

1 adet muz

Cam kasede muzu çatalla ezin ve içine bal ve yoğurt ilave edip karıştırın. Krem kıvamına geldiğinde 2 dakika bekletin. Cildinizi ıslak su ile temizleyip havlu peçete ile ıslaklığını alıp maskeyi cildinize yedirin. Sonrasında 15 dakika bekledikten sonra temizlenin.

Kuru Ciltler İçin Tonik Tarifi

1 fincan güvercin ağacı yağı

3 damla limon yağı

5 damla lavanta yağı

1 çorba kaşığı lavanta çiçeği

Malzemeleri bir araya getirerek karıştırın. Cam kavanoz içine alıp kapağını kapatın ve karanlık bir yerde 2 hafta bekletin. Sürenin sonunda karışım her gün tonik olarak kullanılabilir. Elde etmiş olduğunuz karışımın son kullanma tarihi 1 aydır.

Kuru Ciltler İçin Patates Maskesi

1 adet orta boy patates

Patatesi rendeleyin ve elde etmiş olduğunuz su ile her akşam yatmadan önce cildinize kompres yaparak yedirin. Sabah olduğunda ılık su ile yıkayın.

Önerilen Yazı
Canlandırıcı Doğal Yüz Maskeleri

Kuru Ciltler İçin Yumuşaklık Veren Kil Maskesi

1 tatlı kaşığı lanolin

1 tatlı kaşığı elma suyu

1 tatlı kaşığı kil

1 tatlı kaşığı vazelin

1 tatlı kaşığı portakal suyu

Malzemeleri bir araya getirip macun kıvamı elde edene kadar karıştırın ve yüzünüze göz çevresini hariç tutarak uygulayın.10 dakika cildinizde bekletip ılık suyla cildinizi yıkayın ve sonrasında nemlendirici uygulayın. Hazır hale getirdiğiniz karışım cildinizin nem ihtiyacını karşılar ve derinlemesine temizlik sağlar. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici
Fotoğraf: canstockphoto.com.br
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap