Kuru Ciltler İçin Peeling Tarifleri

Kuru Ciltler İçin Peeling Tarifleri

Kuru Ciltler İçin Peeling Tarifleri Kuru Ciltler İçin Peeling TarifleriCildinizdeki ölü deriden kurtulmak için peeling yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Cildin kendisini yenilemesi için peeling her cilt yapısına uygulanabilmektedir. Kuru ciltlere peeling nasıl yapılır ve dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bu yazımızda ele alıyoruz. Kuru bir cilt yapısına sahipseniz, nasıl peeling yapmanız gerektiğini sizlere aktarıyoruz.

Düzenli olarak kullanılan peeling ile cildinizdeki hafif kırışıklıklar, izler, lekeler gibi sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Aşağıda tarifini vermiş oluğumuz peling tarifleri ayda 2 kere tekrarlayabilirsiniz. Daha sık sürelerde kullanmak isteyenler 10 günde 1 kullanabilir ancak daha erken sürelerde cildinizi tahriş edebilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Peeling Tarifleri
Kuru Ciltler İçin Peeling Tarifleri

Kuru Ciltler İçin Çilek Peelingi

6 tatlı kaşığı toz şeker

Yarım tatlı kaşığı badem yağı

3 adet küçük çilek

Çilekleri haşlayın ve diğer malzemelerle birlikte karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımla cildinizi hafif hareketlerle ovalayarak sürün ve ardından cildinizi temizleyip nemlendirici kreminizi sürüp bakımı sonlandırın.

Pirinçle Peeling Tarifi

1 çorba kaşığı kırmızı mercimek

1 çorba kaşığı pirinç

Nemlendirici krem

Mercimek ve pirinci robottan geçirip toz haline gelmesini sağlayın. Yeteri miktarda nemlendirici kremle birlikte karıştırıp cildinize sürün ve kurumaya başladığında ovalayarak cildinizden temizleyin. Son olarak cildinizi ılık suyla yıkayıp bakımı tamamlayabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

İrmik İle Peeling Tarifi

2 çay kaşığı yeşil çay kremi

2 tatlı kaşığı gülsuyu

Yarım tatlı kaşığı irmik

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve cildinize masaj yaparak sürün. 5 dakika bekledikten sonra karışımı cildinizden ovalayarak çıkartın ve ardından ılık su ile durulayın. Son olarak cildinizi gül suyu ile silebilirsiniz.

Şeker İle Yapılan Peeling

Yarım limon  suyu

Yarım tatlı kaşığı şeker

Cildinizi ıslatın ve şekerle ovun. 2 dakika ovduktan sonra limon suyunu da cildinize uygulayın. 5 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayın. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. Peeling işleminden sonra mutlaka nemlendirici uygulayın.

Mısır Unu Peelingi

2 çay kaşığı yoğurt

2 çay kaşığı mısır unu

Malzemeleri karıştırıp cildinize masaj yaparak sürün. 2 dakika kadar masaj yaptıktan sonra cildinizi yıkayın ve nemlendirici kreminizi sürün. Kuru cilt yapısına sahip kişilerin peeling işlemi sonrasında ciltlerini nemlendirmesi gerekmektedir.

Kuru Ciltler İçin Peeling Tarifleri
Fotoğraflar: healthwoos.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap