Kuru Ciltler İçin Temizleyici

Kuru Ciltler İçin Temizleyici

Kuru Ciltler İçin Temizleyici Cilt yapısı kuru olan kişiler cilt temizliğine daha fazla özen göstermelidirler. Cilt temizliğinin ardından nemlendirici ile cildi nemlendirmek, kuruma sonucu oluşan deformelerin önüne geçecektir. Kuru ciltler daha çabuk yaşlanır ve kırışmalar daha fazla görülür.

Kuru Ciltler İçin Temizleyici
Kuru Ciltler İçin Temizleyici

Doğal cilt bakımı tarifleri ile cildinizi temizleyip nemlendirebilirsiniz. Bu uygulamalar cildinizin tahriş olmasını da önleyecektir. Kuru cilt temizliği için gerekli bitkisel tarif ve nemlendirici tarif yazımızın devamında yer almaktadır.

Kuru Ciltler İçin Temizleyici

6 çorba kaşığı zeytinyağı

3 çorba kaşığı aynısefa çiçeği

3 çorba kaşığı kakao yağı

Malzemeleri orta boyda tencerenin içine alın ve kısık ateşte biraz pişirin. 5 dakika pişirdikten sonra karışımı süzün ve soğuması için bekletin. Karışım soğuduktan sonra çatal yardımıyla ezip ağzı kapalı cam bir kavanoza koyun. Hazırladığınız karışımdan az miktarda elinize alıp nazikçe yüzünüze uygulayın. 3 dakika bekledikten sonra pamukla cildinizi silin. Karışımı buzdolabında saklayabilir ve istediğiniz zaman uygulayabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

Yarım çay kaşığı nişasta

2 adet havuç

1 tatlı kaşığı süt

1 adet yumurta akı

Havucu rendeleyin ve diğer malzemelerle karıştırıp boyun ve yüz bölgesine uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra ılık suyla cildinizi temizleyin. 10 günde 1 olmak üzere düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Cilt Temizleme Maskeleri

Bitkisel Kuru Cilt Temizliği

2 tatlı kaşığı bal

4 tatlı kaşığı gliserin

Yarım tatlı kaşığı sabun

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve ağzı kapalı bir şişenin içine koyup az miktarda alın ve cildinize masaj yaparak uygulayın. Masaj sonrasında cildinizi durulayıp temizleyin. Cildinizi nemlendirecek ve temizleyecektir. Günde 2 kere kullanabilirsiniz.

Fotoğraf: zhuanlan.zhihu.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap