Kuru Ve Hassas Ciltler İçin Maske

Kuru Ve Hassas Ciltler İçin Maske

Kuru Ve Hassas Ciltler İçin Maske Bakımı daha zor olan kuru ve hassas ciltler sıklıkla kızarıklık, kuruma ve kabuklanma sorunu yaşamaktadır. Kuru ciltleri sürekli nemlendirmek gerekir ancak gereğinden fazla nemlendirme uygulaması cilde zarar verebilmektedir.

Kuru Ve Hassas Ciltler İçin Maske
Kuru Ve Hassas Ciltler İçin Maske

Hassas ve Kuru Ciltler İçin Maske Tarifi

1 tatlı kaşığı çiçek balı

1 tatlı kaşığı süt kaymağı

1 dilim bal kabağı

1 çay kaşığı zeytinyağı

Balkabağını ufak tencereye koyup suda haşlayın. Haşlanan balkabağını çatalla ezip püre kıvamına getirin ve içine diğer malzemeleri ilave edip karıştırın. Krem kıvamına gelen karışımı masaj yaparak cildinize uygulayabilirsiniz. Karışımı yarım saat cildinizde beklettikten sonra ılık suyla temizlemeniz yeterlidir. 3 günde 1 tekrarlayabilirsiniz.

Kuru Ciltlere Bakım Maskesi

2 yemek kaşığı bal

1 adet yumurta sarısı

7 adet badem

Bademleri ayrı olarak bir kase içine alın ve döverek ezin. Ardından ezdiğiniz bademlerin üzerine 2 yemek kaşığı bal ve 1 adet yumurta sarısını ilave edip karıştırın. Hazır hale gelen maskeyi cildinize uygulayıp 20 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Kuruyan cildinizi onaracak olan bu maske ayrıca cildinizi nemlendirecektir.

Nemlendirici Maske Tarifi

1 bepanthene krem

1 adet evigen ampul

5 damla kayısı yağı

Bepanthene yarısını bir kaseye boşaltıp içine evigen ampul ve kayısı yağını ilave edin. Masaj yaparak karışımı cildinize uygulayın ve tüm gece maskenin cildinizde kalmasını sağlayın.

Kuru Ciltlere Maske Tarifi

1 çay kaşığı kaymak

1 çay kaşığı bal

Eşit ölçülerde bal ve kaymağı karıştırıp cildinize sürün. Cildinizdeki kurumuş yerleri tamir edecek ve nemlendirecektir. 20 dakika cildinizde beklettikten sonra temizleyebilirsiniz. Maskeyi ihtiyaç duyduğunuz her an uygulayabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Kırışıklık Maskesi Tarifleri

Hassas Ciltler İçin Bakım Maskesi

1 adet salatalık

1 adet elma

1 adet patates

Patates, elma ve salatalığın kabuklarını soyup rendeleyin. Püre haline gelen karışımı cildinize sürün ve 1 saat bekledikten sonra bol su ile temizleyin.

Fotoğraf: radiodms.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap