Makyaj Hileleri
Trendlerdeki Yazı

Makyaj Hileleri

Makyaj Hileleri Makyaj yaparken kullanabileceğiniz ufak tefek hileleri biliyorsunuz. Gözü büyük göstermek, burnu küçük göstermek için..

0

Makyaj Hileleri Makyaj yaparken kullanabileceğiniz ufak tefek hileleri biliyorsunuz. Gözü büyük göstermek, burnu küçük göstermek için neyin nasıl kullanılacağını genel olarak biliyoruz artık. Ancak şimdi az bilinen ancak kullanıldığında güzel etkiler gösteren bazı makyaj ipuçlarına değineceğiz. Bu makyaj hileleri belirli bir kusuru ya da bölgeyi hedeflemiyor ancak makyajın daha zarif ve doğal durmasını sağlıyor. Hemen önerilerimize geçelim…

Makyaj Hileleri
Makyaj Hileleri

1) Bir çoğumuz kapatıcıyı sadece gözaltımız için kullanıyor olsak da göz çukurumuza ve alt kirpik diplerimize hafif uygulamalar yapmak göz makyajının derinliğini artıracaktır.

2) Kirpikleriniz için

kirpik kıvırma aletine ihtiyacınız olmadığını biliyor muydunuz? Size gereken tek şey bir çay kaşığı… Bu yöntemi iki şeklide uygulayabilirsiniz. Rimelinizi sürerken çay kaşığının çukur kısmı göz kapağınızı içe alacak şekilde koyun. Kirpiklerinize rimeli çay kaşığının sırtından destek alarak ve tarayarak uygulayın. Diğer yöntem ise rimelinizi sürdükten yaklaşık 2 dakika sonra çay kaşığının çukur kısmı dışarı bakacak şekilde, kaşığın ucu ve parmağınızın arasına aldığınız kirpiği yukarıya doğru kıvırın.

3) Kirpiklerinizi kıvırmakta zorluk çekiyorsanız ve her kıvırışta kirpikleriniz dökülüyorsa, bir de duştan sonra deneyin. Sıcak suyun etkisi ile kirpikleriniz daha çabuk ve güzel şekilde kıvrılacaktır.

4) Kaşlarınızı güzel göstermek için kaş kalemi ya da kaş pudrası kullanıyor olabilirsiniz. Ancak daha çekici ve daha kalıcı bir yöntem olarak bu iki yöntemi bir arada kullanabilirsiniz. Kaş kaleminizi açın ve tozlarınız kaş pudranızın içine dökün. Sonra kaşlarınıza uygulayın. Farkı hemen göreceksiniz :)

5) Fondötenin

daha doğal görünmesi için bir miktar ısıya gerek duyduğunu biliyor muydunuz? Fondöteni parmaklarınıza alın ve biraz ovalayın. Yeterli gelecek bu sıcaklıkta fondöten daha doğal bir etki gösterecektir.

6) Maskaralar çeşit çeşittir. Hacim veren ve uzun etki gösteren maskaraları bir arada kullanmak, kirpiklerinizin hem uzun hem de hacimli görünmesini sağlayacaktır. Bunun için öncelikle kirpiklere hacim veren maskaranızı uygulayın. Biraz bekleyin ve ardından uzun gösteren maskarayı uygulayın.

Önerilen Yazı
Dolgun Dudaklara Sahip Olmak İçin Öneriler

7) Eğer rujunuz yoksa, ya da bir değişiklik yapmak istiyorsanız, dudak parlatıcınızı ya da nemlendiricinizi istediğiniz tonda far ile karıştırabilirsiniz. Bu karışım ile hem istediğiniz rengi elde edebilirsiniz hem de rujunuz daha kalıcı bir hale gelir. 

Makyaj Hileleri
Fotoğraflar: glamour.com
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

https://fosforludusunceler.com/

Yorum Yap