Masaj Yağı Tarifi – Nasıl Yapılır?

Masaj Yağı Nasıl Yapılır

Masaj Yağı Tarifi – Nasıl Yapılır? Kozmetik ürünler yerine evde doğal olarak hazırlanmış masaj yağlarından faydalanabilirsiniz. Kendiniz ürettiğiniz için daha güvenli olacak olan bu yağların ciltte alerjik etki gösterme olasılığı da bir hayli düşüktür.

Masaj Yağı Nasıl Yapılır
Masaj Yağı Tarifi – Nasıl Yapılır?

Doğal Masaj Yağı Tarifi

Yarım kilo zeytinyağı

Yarım çay kaşığı kekik

2 çay kaşığı adaçayı

2 çay kaşığı biberiye

Tüm malzemeleri bir kap içine boşaltıp karıştırın ve ardından bir şişenin içine doldurun. Karanlık bir yerde şişeyi 10 gün bekletin. Sürenin sonunda masaj yağınız hazır hale gelmiş olacaktır. Kullanmadığınız zamanlarda buzdolabında saklayabilirsiniz. Kullanım ömrü 6 aydır.

Lavanta Kokulu Masaj Yağı Yapımı

Soya yağı

Fındık yağı

Lavanta yağı

Malzemelerin tümünü 1 çorba kaşığı kadar bir araya getirip karıştırın. Cildinize sürüp yarım saat bekletin ve sürenin sonunda duşa gidip yağları temizleyin. Kullanım ömrü 3 ay olan karışım vücudunuzu rahatlaracak ve canlandıracaktır.

Önerilen Yazı
Elma Maskesi

Papatya Kokulu Masaj Yağı Tarifi

Portakal yağı

Papatya yağı

1 çorba kaşığı papatya yağına birkaç damla portakal yağı ilave edin. Cildinize sürüp yarım saat bekletin. Kullanım ömrü 6 ay olan karışım cildinizi nemlendirecek ve canlandıracaktır.

Hazırladığınız masaj yağları kullanım ömürleri bittiğinde atılmalıdır. Masaj yağlarını ağzı kapalı bir şişe içinde güneş ışığına maruz kalmayacak serin bir yerde muhafaza ediniz.

Fotoğraf: note.com
INSTAGRAM CLİCK
Pinterest: www.pinterest.com/fosforluhanim

Yorum Yap

Yorum Yap