Meyve Maskeleri

Meyve Maskeleri

Meyve Maskeleri Cilt güzelliği için kozmetik ürünleri kullanmak istemeyenler, bitki ve meyvelerin gücünden faydalanarak evde rahatlıkla doğal maske hazırlayabilirler. Cilt için faydalı pek çok meyvenin kullanıldığı bu maskeler sayesinde cilt sorunlarını giderebilir ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Çilek Maskesi Tarifi

1 yemek kaşığı nemlendirici krem

4 adet çilek

Çatal yardımıyla çileği ezdikten sonra günlük kreminizden 1 yemek kaşığı ilave edip karıştırın. Elde etmiş olduğunuz maskeyi cildinize ince bir tabaka halinde sürün. 15 günde 1 olmak üzere tekrarlayabilirsiniz.

Muz Maskesi Tarifi

2 yemek kaşığı nemlendirici krem

Yarım muz

Malzemeleri karıştırıp elde etmiş olduğunuz maskeyi cildinize ince bir tabaka halinde sürün ve 15 dakika kadar beklettikten sonra yıkayıp temizleyin. Cildinizi yıkadıktan sonra soda ile silin. 4 günde 1 olmak üzere tekrarlayabilirsiniz.

Bal Maskesi Tarifi

1 adet yumurta akı

1 damla limon suyu

1 tatlı kaşığı bal

Yumurtanın beyazını iyice çırptıktan sonra diğer malzemeleri ilave edin ve tahta kaşık yardımıyla karıştırın. Göz kenarlarını hariç bırakarak maskeyi tüm cildinize sürün. 10 dakika kadar beklettikten sonra temizleyebilirsiniz. Haftada 2 kere tekrarlandığında cildinizi canlandıracaktır.

Nemlendirici Meyve Maskesi

10 damla portakal suyu

Kestane unu

1 tatlı kaşığı bal

1 tatlı kaşığı kaymak

1 adet yumurta sarısı

1 yemek kaşığı zeytinyağı

Malzemeleri karıştırın ve macun kıvamına gelene kadar kestane unu ilave edin. Hazır hale gelen maskeyi boyun bölgesi de dahil olmak üzere tüm yüzünüze yedirin ve 20 dakika beklettikten sonra yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz.

Avokado Maskesi

1 yemek kaşığı kaymak

1 adet avokado

1 tatlı kaşığı bal

Avokadoyu çatalla ezdikten sonra bal ve kaymağı ilave edin ve cildinize uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra soğuk su ile cildinizi yıkayın. Haftada 2 kere tekrarladığınızda cildinizi besleyecek ve dinlendirecektir.

Cildi Gerginleştiren Meyve Maskesi

1 yemek kaşığı bal

1 adet yumurta sarısı

2 yemek kaşığı zeytinyağı

10 damla limon suyu

Malzemeleri bir araya getirip krem kıvamı elde edene kadar karıştırın. Ardından karışımı cildinize uygulayıp yarım saat bekleyin ve cildinizi temizleyin. 4 günde 1 tekrarladığınızda cildinizi sıkılaştıracak ve gözeneklerin açılmasını sağlayacaktır.

Önerilen Yazı
Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Yoğurt Maskesi

1 tatlı kaşığı bal

3 damla domates suyu

4 yemek kaşığı süzme yoğurt

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve cildinize masaj yaparak yedirin. 10 dakika beklettikten sonra papatya suyu ile cildinizi temizleyin. 15 günde 1 kere tekrarladığınızda cildinizi gerginleştirecek ve rahatlatacaktır.

Cilt Gerginleştiren Maske

3 yemek kaşığı keten tohumu

1 yemek kaşığı zeytinyağı

Keten tohumunu zeytinyağının içinde püre olana kadar karıştırıp cildinize sürünüz ve 15 dakika bekletiniz. Ardından cildinizi soda ile silin. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Gözenekleri Sıkılaştıran Meyve Maskesi

10 damla limon suyu

1 yemek kaşığı bal

3 yemek kaşığı alkollü tonik

Listede yer alan malzemeleri krem kıvamına gelene kadar karıştırın ve karışımı cildinize uygulayıp 20 dakika bekletin. Sürenin sonunda papatya suyu ile cildinizi temizleyin. Haftada 1 kere tekrarlanan bu maskeyi hassas cilt yapısına sahip kişiler ciltlerinde daha kısa süre tutmalıdır.

Kış Maskesi Tarifi

2 çay kaşığı bal

1 adet yumurta sarısı

5 damla limon

2 yemek kaşığı yer fıstığı yağı

Listede bulunan malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve boyun bölgesi de dahil olmak üzere cildinize uygulayın. 10 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile cildinizi temizleyin. 3 günde 1 tekrarlandığında cildi yoğun bir şekilde nemlendirecektir.

Meyve Maskeleri
Fotoğraf: achikhasi.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap