Mısır Unlu Maske Tarifi

Mısır Unlu Maske Tarifi

0

Mısır Unlu Maske Tarifi Siyah noktalara iyi gelen mısır unu maskesi tarifi ile cildinizi sivilce ve siyah noktalardan arındırabilirsiniz. Yüzünüzdeki geniş gözenekleri küçülterek siyah nokta oluşumunun önüne geçen ve düzenli kullanımda cilde gerginlik kazandıran mısır unu maskesi, yaşlanmanın olumsuz etkilerine karşı da cildinizi koruyor.

Mısır Unlu Maske Tarifi
Mısır Unlu Maske Tarifi

Mısır unu maskesi sayesinde cildinizi sivilcelerden arındırabilir, cildinizin yağ oranını dengeleyebilirsiniz. Kuru cilde sahip kişiler mısır unu maskesini uygulamamalıdır. Mısır unu maskesi cildin nemini alarak kuru ciltlerin daha da kuruması gibi istenmeyen sonuçlar verebilir.

Sivilce Giderici Mısır Unu Maskesi

1 yemek kaşığı mısır unu

1 yemek kaşığı kil

1 yemek kaşığı el kremi

Su

Mısır unu, kil ve el kremini bir araya getirip karıştırın ve krem kıvamını alana kadar su ekleyin. Elde ettiğiniz maskeyi cildinize masaj yaparak sürün ve 10 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su yardımıyla yıkayın. Yüzünüzde ve ellerinizde kullanabileceğiniz bu tarif haftada 2 kez uygulanmalıdır.

Sivilce İzleri İçin Mısır Unu Maskesi

2 yemek kaşığı mısır unu

2 yemek kaşığı yoğurt

1 çay kaşığı limon suyu

Malzemelerin tamamını bir kap içinde karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi ılık su ile temizleyebilirsiniz. Maskeyi uyguladıktan sonra cildinize uygun olan bir nemlendirici kullanmalısınız.

Önerilen Yazı
Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Mısır Unu Maskesinin Cilde Faydaları

Cildindeki gözenekleri geniş olanlar siyah nokta ve sivilce problemiyle daha çok karşılaşırlar. Geniş gözeneklerin içine toplanan kir, gözeneği tıkayarak siyah nokta oluşturur. Mısır, siyah noktaların giderilmesinde oldukça etkilidir. Mısır, maskeler yoluyla cilt bakımı şeklinde uygulanabildiği gibi mısır ekmeği şeklinde tüketilerek de kullanılabilir.

Cilt bakımı ve saç bakımı ürünlerinde yaygın olarak kullanılan mısır unu, A vitamini ve beta karoten içeriği ile cildinizi besler. Düzenli olarak mısır tüketmek de cilt ve saç sağlığı için oldukça faydalıdır.

Fotoğraf: Andrea Piacquadio adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap