Mısır Unu Peelingi

Mısır Unu Peelingi

Mısır Unu Peelingi Mısır unu kullanarak hazırlayacağınız peeling, cildiniz için ideal bir temizleyici ve arındırıcı görevi üstlenecektir. Cildinizde siyah noktaları temizleme sırasında oluşan lekeler, bu peeling yöntemi sayesinde giderilebilir.

Mısır Unu Peelingi
Mısır Unu Peelingi

Mısır Unu Peelingi Tarifi

Yoğurt

Kil

Mısır unu

Limon suyu

Malzemelerin tümünü 1 yemek kaşığı kadar bir araya getirip karıştırın. Karışımı cildinize yedirin ve 5 dakika sonra ılık su kullanarak cildinizi temizleyebilirsiniz. Ilık suyla cildinizi yıkadıktan sonra soğuk suyla cildinizi yıkayarak canlanmasını sağlayın. Haftada 1 kez tekrarlayarak bu peelingi uygulayabilirsiniz.

Mısır unu İle Siyah Nokta Temizleme

1 yemek kaşığı yoğurt

1 tatlı kaşığı mısır unu

Temiz bir kap içerisinde mısır unu ve yoğurdu karıştırın. Hazır hale gelen karışımı yüzünüze uygulayın. Karışımı cildinize uygularken dairesel hareketler yapın ve göz çevresini hariç tutun. 15 dakika cildinizde beklettikten sonra ovalayarak cildinizi temizleyebilirsiniz.

Kırmızı Lekeler İçin Maske

1 çay kaşığı el kremi

1 tatlı kaşığı mısır unu

1 tatlı kaşığı kil

Malzemeleri belirtilen ölçülerde bir araya getirip krem kıvamı tutturun. Yüzünüzde maksimum 10 dakika tuttuktan sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. 10 dakikadan fazla cildinizde tutmamaya dikkat etmelisiniz.

Fotoğraf: freebag.ru
INSTAGRAM CLİCK

Pinterest: Pinterest

Yorum Yap

Yorum Yap