Mucize Cilt Maskeleri

Mucize Cilt Maskeleri

0
Mucize Cilt Maskeleri
Mucize Cilt Maskeleri

Mucize Cilt Maskeleri. Cildinizdeki çeşitli sorunları gidermek için mucize etkiler gösteren maskelerden faydalanabilirsiniz. Kalıcı bir çözüm sunan doğal cilt maskeleri ile cildinizdeki çeşitli sorunların da üstesinden gelebilirsiniz.
Sivilce, siyah nokta ve kırışıklık gibi cilt sorunlarının üstesinden gelmek için bitkisel cilt maskelerinden faydalanabilirsiniz. Tamamen doğal malzemelerle hazırlanan bu maskelerin yan etkisi bulunmamakta ancak maskede kullanılan malzemeye karşı alerjiniz olup olmadığını test etmenizde fayda vardır.
Bitkisel cilt maskelerini düzenli olarak kullandığınızda mucizevi etkiler kendisini göstermeye başlayacaktır. Sizlere önermiş olduğumuz bu maskeleri, belirtilen miktarlar ve sürelere sadık kalarak kullanmalısınız.

Mucize Etkili Cilt Maskesi

yağlı ciltler için maya maskesi
maya maskesi

Malzemeler:
Karbonat (1 çay kaşığı)
Su (yeteri miktarda)
Yaş maya (1 çay kaşığı)

Hazırlanışı:
Yaş mayayı çay tabağına alın ve hafif katı kıvama gelene kadar su eklemeye devam edin. Sonrasında üzerine karbonat ilave edip karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışım sulu olmayacak kıvamda, cilde sürülecek kıvamda olmalıdır. Maskeyi göz çevresini hariç bırakarak yüzünüze sürün ve 30 dakika beklettikten sonra temizleyin. Maske yüzünüzde beklerken cildinizin gerilmesi normaldir. Siyah nokraları giderir, kırışıklıkların görünümlerini azaltır ve gözenekleri küçüldür. Haftada 1 kere tekrarlayabileceğiniz maske tarifi her cilt tipi için uygun olmaktadır.

Papatyalı Cilt Maskesi

yeşil çay maskesi
Papatyalı Cilt Maskesi

Malzemeler:
Pirinç unu (yeteri kadar)
Papatya suyu (1 çay kaşığı)
Maydanoz suyu (1 çorba kaşığı)
Bal kabağı suyu ( çeyrek su bardağı)

Hazırlanışı:
Bal kabaklarını robotta ezerek posasını sıkın ve bal kabağı suyunu elde edin. Ardından  3 dal maydanozu kaynayan suyun içine atıp 5 dakika kadar demlenmesi için bekletin. Hazır hale gelen maydanoz suyundan 1 çorba kaşığı alıp bal kabağı suyuna ilave edin. Papatyaları da tıpkı maydanozlar gibi hazırlayın ve bu sudan da 1 çay kaşığı karışıma ekleyin. Krem kıvamına gelene kadar pirinç unu ekleyip maskenizi hazır duruma getirin. Cildinizi temizledikten sonra maskeyi uygulayın ve kuruması için bir müddet bekletin. Maske cildinizde kuruduktan sonra yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz. Cildinizdeki leke ve sivilce sorununu giderir ve aynı zamanda cildinize canlılık ve parlaklık kazandırır.

Ballı Sütlü Mucize Maske

Ballı Sütlü Mucize Maske
Ballı Sütlü Mucize Maske

Malzemeler:
Süt (3 tatlı kaşığı)
Bal (yarım çorba kaşığı)
Portakal suyu (yarım çorba kaşığı)
Ceviz içi (5 adet)

Hazırlanışı:
Cevizlerin içlerini temiz bir kap içine alın ve ezin. Ardından diğer malzemeleri de ekleyip karıştırın. Hazırlamış olduğunuz maskeyi cildinizin tümüne sürün. 10 dakika kadar maskeyi cildinizde beklettikten sonra bol suyla yıkayıp temizleyin. 10 günde 1 tekrarlanan bu maske, cildinizdeki hücreleri yenileyecek ve cildin kırışmasını engelleyecektir.

Önerilen Yazı
Doğal Yüz Maskeleri

Lekeleri Gideren Mucize Cilt Maskesi

Erkeklere Özel Leke Giderici Maske
Leke Giderici Maske

Malzemeler:
Yumurta akı (yarım)
Süt (1 çay kaşığı)
Elma suyu (1 çay kaşığı)
Lahana suyu (1 çay kaşığı)

Hazırlanışı:
Taze sıkılmış lahana ve elma suyunu temiz bir kap içine alıp diğer malzemeleri karışıma ekleyin. Karıştırıp hazır hale getirdiğiniz maskeyi cildinize sürüp 20 dakika kadar bekletin. Sürenin sonunda cildinizi yıkayıp temizleyin. Cildinizdeki lekelerin görünümlerini azaltacak olan maske, güneş lekeleri be kılcal damar sorunlarına da iyi gelecektir.

Mucize Cilt Maskeleri
Fotoğraf: tr.freeimages.com, publicinsta.com

INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap