Trendlerdeki Yazı

Muhteşem Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

Muhteşem Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları Şiirlere konu olan bakışlar, oklara benzetilen kirpikler… Birçok kadın muhteşem ...

Muhteşem Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

Muhteşem Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları Şiirlere konu olan bakışlar, oklara benzetilen kirpikler… Birçok kadın muhteşem uzun kirpiklere sahip olmak ister ama maalesef ki çoğu kadın kirpikler konusunda şanslı olmayabiliyor. Durun, hemen üzülmeyin birkaç yöntemle bizlerde uzun kirpiklere sahip olabiliriz.

Zaman geçip yaşımız ilerledikçe kirpiklerin uzaması durur ve daha seyrek hale gelirler. Kirpikler en az bir kez dökülürler. Zayıflayan ve düşen bir kirpiğin geri büyümesi yaklaşık olarak 2 ay veya daha uzun sürebilir. Öncelikle bu dökülmelerin nedenini araştırmak gerekmektedir. Bazen bize bir sağlık sorununun habercisi de olabilir. Bazen de kullandığımız bir ilacın yan etkisi ya da stresin etkisi de olabilmektedir.

Muhteşem Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları
Muhteşem Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

Kirpikleri uzatmak için bazen vitaminler gerekmektedir. Bu vitaminler hem saça hem de kirpiklere güç verir. Biotin hem saç hem de kirpiklere güç ve uzunluk artışı veren suda eriyen B vitaminidir. A vitamini de vücutta hücre ve dokuların sağlıklı gelişimine yardım eder. E vitamini kan dolaşımını uyararak doğal yollardan kirpiklerin büyümesine yardım eder. Gece yatmadan önce vazelin uygulayarak kirpikleriniz kırılgan hale gelmesini önlemeye yardım eder.

Kirpikler için yağların da yararını göz ardı edemeyiz. Hint yağı, badem yağı, zeytinyağı… Buradaki tek dikkat etmeniz gereken nokta, bu doğal malzemeleri makyajsız ve temiz kirpiklere uygulamak olacaktır. Yine bilmemiz gereken bir detayda; bu uygulamalar herkeste aynı sonuçları vermeyebilir.

Hint Yağı: Kirpikleri nemli ve yumuşak tutar, uzamasına yardım eder. Uygulaması da çok kolay bayanlar. Kulak temizleme çubuğuna 1–2 damla Hint yağını damlatın ve bunu, fazla bastırmadan kirpiklerinizin üzerine sürün. Geçe yatmadan önce uygulamanız daha etkili sonuç almanızı sağlar. Sabah kalktığınızda yüzünüzü önce ılık sonra soğuk suyla yıkayın.

Önerilen Yazı
Evde Yapılabilecek 5 Maske Tarifi

Badem Yağı, Hint Yağı ve Zeytinyağı: Tüm yağlardan 1 er kaşık karıştırın. Ve isterseniz pamuk ya da kulak çubuğu ile uygulayın kızlar. Bu yöntemle de uzun kirpiklere kavuşmak artık daha kolay.

Hindistan cevizi yağı, Hint Yağı ve E vitamini

1 yemek kaşığı hint yağı
1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
yarım çay kaşığı E Vitamini

Yağların birbirine karışmasını sağladıktan sonra e vitaminini de katarak tekrar güzelce karıştırıyoruz. Boş bir maskara kutunuz varsa onun içine bu karışımı koyarak her gün uygulama yapabilirsiniz. Bu karışımı aynı zamanda kaşlarınızı gürleştirmek içinde kullanabilirsiniz.

Muhteşem Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap