Mükemmel Bir Cilt İçin 10 Yiyecek

Mükemmel Bir Cilt İçin 10 Yiyecek

2
1

Mükemmel Bir Cilt İçin 10 Yiyecek Farklı, pahalı ve etkisiz güzellik ürünlerini kullanıyor ve istediğiniz sonucu alamıyor musunuz? İşte bunların yerine geçecek ve etkili olacak 10 farklı gıda. Bazen kullanacağınız kozmetik ürünleri cildinizi daha kötü hale getirebilir. Farklı gıdalar için bu söyleyeceklerimize kulak verin.

1)Kırmızı Biber:

Kırmızı biber hem çiğ olarak hem de pişmiş olarak olarak çok lezzetlidir. Kırmızı biber günlük C vitamini ihtiyacınızın hepsini karşılar. Ayrıca diyet lifi ve önemli miktarda B6 vitamini içerir. Kırışıklıkları önler ve daha genç görünüme yardımcı olur. Kan dolaşımını hızlandırır ve karotenoidler açısından zengindir. Bu madde sivilce ile mücadelede mükemmeldir. 30 kalori içerir ve kalori açısından oldukça zayıftır ve gevrek bir gıda olduğu için atıştırmalık olarak bile yenebilir. Biber sayesinde kusursuz bir cilde sahip olursunuz.

Mükemmel Bir Cilt İçin 10 Yiyecek 2
Mükemmel Bir Cilt İçin 10 Yiyecek 2

2) Bitter Çikolata:

Bitter çikolata parlak bir cilt için idealdir. Antioksidanlar ve yağ asitleri açısından zengindir. Antioksidanlar cilt pürüzlerinin ve güneş yanıklarının iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca içindeki yoğun kakao damarları açar ve kan dolaşımını arttırır. Daha az yağ için kakao tozu veya ham kako alon. Süte karıştırarak içebilirsiniz. Şeker eklemeyin.

Mükemmel Bir Cilt İçin 10 Yiyecek 3
Mükemmel Bir Cilt İçin 10 Yiyecek 3

3) Somon:

Somon stres, endişe ve depresyon ile mücadelede mükemmel bir besindir. Somon günlük D vitamini ihtiyacınızın çoğunu karşılar. D vitamini kalp, kemin, kolon ve beyni sağlıklı tutmak için gereklidir. Kolon kanseri, depresyon kalp hastalığı ve kemik hastalığını önlemede yardımcı olur. Kırışıklı ve sivilce ile mücadele için omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir. Somon ayrıca saç uzamasına yardımcı olur.

Mükemmel Bir Cilt İçin 10 Yiyecek 4
Mükemmel Bir Cilt İçin 10 Yiyecek 4

4) Hindistan Cevizi Yağı: 

Hindistan cevizi yağı açısından yüksektir. Laurik asit, virüsler, enfeksiyon ve iltihaplardan sizi uzak tutar. Güçlü antibakteriyel içerir. Hindistan cevizi yağı cildinizi nemli tutar ve kırışıklıkları önler. E vitamini bakımından zengindir. Vücut kremi olarak günde 1 kaşık Hindistan cevizi yağı kullanın. Ayrıca kilo vermede yardımcı olan bir besindir.

Mükemmel Bir Cilt İçin 10 Yiyecek 5
Mükemmel Bir Cilt İçin 10 Yiyecek 5

5) Yeşil Çay: 

Yeşil çay her ne kadar bir içecek olsa da yapraklı bir bitkidir. Siyah çay bir çoğumuz için vazgeçilmez olsa da yeşil çay stres ve dinlenmek için eşsiz bir amino asittir. Yüksek kan basıncı riskini azaltır. Her gün en az 3 bardak yeşil çay için.

Mükemmel Bir Cilt İçin 10 Yiyecek 6
Mükemmel Bir Cilt İçin 10 Yiyecek 6

6) Ispanak:

Ispanak günlük diyet listenizde kesinlikle olmalıdır. Ispanak çok lezzetli bir besin olmasa da demir, klorofil, E vitamini ve magnezyum açısından harika bir besindir. A vitamini, lif, bitkisel protein ve C vitamini nedeniyle antioksidan açısından güçlüdür. C,E, ve A vitamini bakımından cildiniz için harika bir besindir.

Mükemmel Bir Cilt İçin 10 Yiyecek 7

7) Chia Tohumu:

Chia tohumu, kenevir tohumu, ayçiçeği çekirdeği, kabak çekirdeği ve keten tohumu cildiniz için harika bir besindir. Kabak çekirdeği ve ayçiçeği çekirdeği E vitamini, magnezyum ve protein bakımından zengindir. Proteinler kırışıkları cildinizden uzak tutar. E vitamini cildinizi nem nemli tutar, magnezyum stres seviyenizi düşürür. Keten tohumu sağıklı Omega 3 yağ asitleri, Ciha ve kenevir tohumu kırışıklık ve sivilceler ile mücadelede size yardımcı olur. Ayrıca tohumlar protein bakımından zengindir. Salata ve yulaf ezmesi üstüne tohumları serpin, harika bir tadın yanı sıra mükemmel bir cilt koruyucudur.

Mükemmel Bir Cilt İçin 10 Yiyecek 8

Önerilen Yazı
Doğal Yollardan Bakım Önerileri

8) Kereviz:

Mükemmel bir cilt için kereviz her gün almanız gereken besinler arasındadır. Kereviz kan dolaşımını sağlıklı tutar ve kan basıncının azalmasına yardımcı olur. K vitamini içerir. Stres düzeyini azaltır. Stres kötü cilt, migren hatta kansere neden olabilir. Kereviz aynı zamanda doğal sodyum, potasyum ve su içerir. Su kaybını önler, susuz ciltte kurluk, pullanma ve kırışıklık oluşur. Her gün en azından 1 kereviz tüketmeniz gereklidir. Kereviz kalori açısından da çok düşüktür.

Mükemmel Bir Cilt İçin 10 Yiyecek 9

9) Papatya:

Papatya çok eski ve besin açısından çok zengindir. Ayrıca kalori açısından çok düşüktür(100gr’da 39 kalori). Kilo vermeyi düşünüyorsanız ideal bir besindir. Papaya fruktoz düşüktür ve sindirimi kolaydır. C ve E vitamini açsından zengindir ve antioksidan içerir. İltihap ve sivilceler ile mücadele eder. C vitamini güneş yanıklarına karşı iyi gelir.

Mükemmel Bir Cilt İçin 10 Yiyecek 10

10) Havuç: 

Havuç hem gözler için hem de cildiniz için ideal bir besindir. Havuç A vitamini bakımından zengindir. Derinin dış tabakasındaki hücrelerin aşınmasını engeller. Tıkanmış gözenekleri açar. Mükemmel bir cilt için günde bir havuç tüketin. A vitamini içerdiği için cilt kanserini riskini azaltır.

Mükemmel Bir Cilt İçin 10 Yiyecek 11

Her gün bu yiyecekleri yemek zorunda değilsiniz. En iyi cilt için fazla şeker, trans yağ ve karbonhidratlar’dan uzak durun.

Fotoğraflar: Polina Tankilevitch,  Alexander Stein, Jacqueline Howell, Castorly Stock, Bess Hamiti adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı
Resim congerdesign,  moho01, Mareefe, Steve Buissinne, tarafından Pixabay’a yüklendi
Download

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.