Patates Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Patates Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

0

Patates Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir? Kuru ve yağlı ciltler için kullanılabilen patates maskeleri cildinizin nemini koruması ve çatlakların giderilmesi için faydalıdır. Daha genç bir görünüme sahip olmanızı sağlayacak olan patates maskeleri, cildin yağ oranını dengeleyerek sivilce ve siyah nokta oluşumlarının önüne geçer. Kuru cilt bakımı için uygulayabileceğiniz patates maskelerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Patates Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir
Patates Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir

-Göz altı torbaları ve göz altı morluklarını geçirir
-Cilde pudra etkisi bırakır
-Yorgun ciltleri dinlendirir
Gözenekleri sıkılaştırır
-Siyah noktaları temizlemede kullanılır
-Ciltteki kızarıklıkları yok eder
-Sivilceleri ve sivilce izlerini giderir

Kestaneli Patates Maskesi

1 yemek kaşığı zeytinyağı
3 adet kestane
1 adet patates

Patates ve kestaneleri ayrı tencerelerde soyup haşlayın. Ardından ayrı kaseler içinde çatalla ezip püre kıvamına getirin. Kestane ve patatesten 1’er çorba kaşığı alıp ikisini de karıştırın. Karışıma 1 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edip yüzünüze sürün ve 15 dakika beklettikten sonra gül suyu ile cildinizi silip yıkayın. Son olarak nemlendiricinizi sürüp işlemi sonlandırın. Kuru ve yorgun ciltlerin daha genç görünmesini sağlayacak olan bu uygulamayı haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz.

Sütle Yapılan Patates Maskesi

1 çorba kaşığı zeytinyağı
2 su bardağı süt
1 adet patates

Küçük bir tencereye sütü boşaltın ve patatesi sütün içinde haşlanması için bekletin. Sütte haşladığınız patatesi bir kaseye koyup içine 1 çorba kaşığı zeytinyağı ilave edin. Çatalla ezdikten sonra maskeyi cildinize uygulayıp 15 dakika bekletin ve ardından durulayın. 3 günde 1 kere tekrarlayarak kullanabilirsiniz. 2 aylık düzenli kullanım sonrasında cildinizin nem oranını dengeleyecektir.

Buğday Unu İle Patates Maskesi

Yarım yemek kaşığı buğday unu
Limon suyu
Yarım yemek kaşığı patates nişastası

Malzemeleri macun kıvamı elde edecek şekilde karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı yüzünüze uygulayıp 10 dakika bekleyin ve ardından soğuk su ile cildinizi durulayın. Haftada 1 kere tekrarlayarak cildinizin yağlanmasını önleyebilirsiniz.

Önerilen Yazı
Doğal Yüz Temizleme Maskeleri

Havuçlu Patates Maskesi

1 çorba kaşığı un
1 yemek kaşığı patates
1 yemek kaşığı havuç

Havuç ve patatesi ayrı kaplarda rendeleyip 1 yemek kaşığı ikisinden de alın ve üzerine un ilave edip karıştırın. Karışım çok yoğun bir kıvam olduysa sıcak su ile biraz açabilirsiniz. Fakat karışımınızın macun gibi olması gerekiyor. Hazırladıktan sonra yüzünüze uygulayın ve 10 – 15 dakika bekletip yüzünüzü soğuk su ile durulayın. Bu maske cildin daha genç görünüm kazanmasını sağlar, Yağlı cildin yağlanmasını azaltır, göz altı morluklarını giderir ve cilde daha genç bir görünüm kazandırır. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Patates Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?
Fotoğraf: Sora Shimazaki adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı

INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap