Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır?

Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır

Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır?. Pirinç maskesi kullananlar cilt beyazlaması ve cilt lekelerinden kurtulmak için bu maskeleri kullanmaktadır. Evde kolayca hazırlanabilen pirinç maskeleri, bir yandan cildiniz beslerken bir yandan da cilt beyazlığı sağlamaktadır. İpeksi bir cilde sahip olmak için tamamen doğal malzemelerle hazırlanan pirinç maskelerinden faydalanabilirsiniz.

Cildin elastikiyetini arttıracak olan pirinç maskeleri, bu sayede kırışıklık oluşumunun da önüne geçecektir. Yağlı bir cilt yapısına sahip olan kişiler pirinç maskesini düzenli olarak kullandıklarında ciltlerinin yağ dengesini sağlayabilirler. Pirinç maskeleri ile cildinizdeki güneş lekeleri, cilt lekeleri ve yaşlılığa bağlı lekelerin görünümlerini azaltabilirsiniz. Aynı zamanda sivilce izleri üzerinde de oldukça etkili sonuçlar ortaya koymaktadır.

Pirinç maskesi nasıl hazırlanır?

Pirinç maskesi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler:
1 çay bardağı süt ve bir avuç pirinç.
Pirinçleri toz haline gelene kadar öğütün ve bir çay bardağı süt ile birlikte kıvama gelene kadar karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışım krem kıvamında olmalıdır. Karışım krem kıvamına geldiğinde yüzünüze ve dilerseniz boyun bölgesine de sürebilirsiniz. Yarım saat kadar yüzünüzde beklemesini sağlayın ve ardından yıkayıp temizleyin. Uygulamanın sonunda cildinizi gül suyu ile temizleyip durulayabilirsiniz.

Pirinç suyu ile nasıl tonik yapılır?

Pirinç suyu ile tonik hazırlamak için temiz bir kasenin içine bir avuç çiğ pirinç katın ve üzerini dolduracak seviyede su ilave edin. Ardından ellerinizi kullanarak karıştırın. Pirinç sayesinde suyun rengi değişmeye başlayacaktır. Beyaz renge geldiğinde yarım saat dinlenmeye bırakın ve pirinçleri sudan süzün. Hazırlamış olduğunuz bu su ile cildinizi yıkayabilir yada pamuk yardımıyla cildinize sürebilirsiniz. Pirinç suyunu cildinize sürdükten sonra kendi kendine kuruması için beklemelisiniz. Pirinç suyu toniğini üç günde bir tekrarlayarak kullanabilirsiniz. Düzenli kullanım sonrasında cilt renginin beyazlaması sağlanacak, cildiniz daha canlı bir hal alacak ve kırışıklıklar azalacaktır.

Önerilen Yazı
Soyulabilen Siyah Nokta Maskeleri

Kuru cilt yapısına sahip kişiler bir tatlı kaşığı bal ve 1.5 çay kaşığı pirinç unu kullanarak doğal bakım maskesi hazırlayabilirler. Malzemeleri karıştırın ve cildinize masaj yaparak uygulayın. Yirmi dakika kadar maskenin cildinizde beklemesini sağlayın ve sürenin sonunda ılık su kullanarak temizlenin. Pirinç maskeleri cilt kuruluğuna sebep olabilmektedir. Bal ile yapılan pirinç maskesi, cildinizin nemlenmesini sağlayacaktır.

Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır?
Fotoğraf: Ekaterina Bolovtsova adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı

INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap