Pürüzsüz Cilt İçin Maske Tarifleri

Pürüzsüz Cilt İçin Maske Tarifleri

Pürüzsüz Cilt İçin Maske Tarifleri Cildinizin pürüzsüz hale gelmesi ve daha genç görünmesi için doğal maskelerden faydalanabilirsiniz. Cilt için yararlı ve etkileri görülen denenmiş bitkisel tarifler ile cildinizdeki sorunları giderebilir ve daha güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Pürüzsüz Cilt İçin Maske Tarifleri
Pürüzsüz Cilt İçin Maske Tarifleri

Pürüzsüz Cilt İçin Sivilce Maskesi Tarifi

8 adet karnabahar

2 yemek kaşığı zeytinyağı

Karnabahar yaprakları ve zeytinyağını bir araya getirip mikserde ezin. Karışımı cildinize sürüp 15 dakika bekletin ve sonrasında cildinizi gül suyu ile silip ılık suyla durulayın. 3 günde 1 kere maske tarifini tekrarlamalısınız.

Pürüzsüz Yüz İçin Kırışıklık Maskesi

3 yemek kaşığı kaymak

1 adet elma

Malzemeleri bir kaseye alıp mikserde karıştırın ve maskeyi yoğun bir şekilde cildinize uygulayın. Sonrasında yüzünüze temiz bir bez örterek uzanın. 10  dakika bekledikten sonra gül suyu ile cildinizi silip durulayın. Haftada 1 kere maskeyi tekrarlayın. Cildinizin elastikiyetini arttıracak ve dirileştirecektir.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Bezelye Maskesi

Un

Yarım fincan ayçiçeği yağı

1 yemek kaşığı üzüm pekmezi

Yumurta akı

2 su bardağı bezelye

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve maske kıvamını tutturana kadar un eklemeye devam edin. Maskeyi gece yatmadan önce uygulayın ve sabah uyandığınızda temizleyin. Cildinize ipeksi bir parlaklık kazandıracaktır.

Cildi Pürüzsüzleştiren Maske

15 gram gliserin

1 tane limon

3 yemek kaşığı bal

Bütün malzemeleri maske kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Masaj yapmadan tüm maskeyi gerdan bölgeniz ve yüzünüze sürün. 15 dakika maskeyi bekletin ılık su ile yıkayın. Güneş sonrası yıpranan cilt için çok besleyici bir maske.

Pürüzsüz Ciltler İçin Özel Maske

1 tatlı kaşığı krema

1 adet yumurta sarısı

1 tatlı kaşığı badem yağı

3 tatlı kaşığı toz halinde badem

Malzemeleri bir araya getirip macun kıvamına gelene kadar karıştırın ve cildinize uygulayın. Göz çevresini hariç bırakın ve isterseniz boyun kısmına da uygulayabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Yağlı Ciltler için Kil Maskesi Tarifleri

Pürüzsüzlük Veren Botoks Maskesi

Süt ( 1 tatlı kaşığı )

Tuz ( 1 çimdik )

Limon suyu ( 1 tatlı kaşığı )

Yumurta sarısı ( 1 adet )

Bal ( 1 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı: Yazılan malzemeleri karıştırın. Cildinize sürün 10 dakika kadar bekletin. Göz çevresi ve göz altına sürmeyin. Bekleyin 1 kat daha sürün tekrar 10 dakika bekleyin. 20 dakika sonra ılık su ile yıkayın. Ayda 1 kez uygulayın.

Pürüzsüz Cilt İçin Maske Tarifleri
Fotoğraf: myloview.de
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap