Saç Bakım Sırları (Sac Sirlari)

saç bakım sırları

Saç Bakım Sırları (Sac Sirlari) Saçlarımız hem başımızı dış etkenlerden koruyan, hem de estetik görünmemizi sağlayan önemli uzuvlardır. Özellikle bayanlar, saçlarının daima bakımlı olmasına çok önem verirler. Bu durum aslında çok normaldir. Çünkü saç bir kadının en estetik uzuvlarından biridir. Uzun veya şekilli kesilmiş, bakımlı canlı saçlar, bayanları olduğundan çok daha güzel göstermektedir. Erkekler de saç sağlıklarına önem verirler. Birçok erkek, belirli yaşlardan sonra genetik ve hormonsal nedenlerle saç dökülmesi yaşar. Bu durumla karşılaşan beylerin saç ektirme gibi işlemleri yaptırması söz konusu olabilir. Saç bakımı sırlarını bilen ve bunlara uygun hareket eden kişilerin son derece güzel saçlara sahip olmaları mümkündür.

Saç Bakım Sırları
Saç Bakım Sırları

Saç bakımı

aslında sanıldığı kadar zor değildir. Öncelikle, saç tipinizi mutlaka bilmeniz gerekmektedir. Bu konuda, kuaförünüze veya bir saç bakım uzmanına danışabilirsiniz. Bakım ve temizleme ürünlerini saç tipinize uygun almalısınız. Şampuan kullanırken, ürünleri direk şekilde başınıza dökmeyin. Öncelikle elinize dökün ve iki avucunuza yaydıktan sonra başınıza uygulayın. Masaj hareketleriyle yavaş yavaş uygulayın ve durulayın. Şampuan ve saç kremlerinin seçimi de çok önemlidir. Özellikle tuz içeren ürünlerin alınmaması gerekmektedir. Bu nedenler, ürünleri seçerken içeriğinde bakarak almalısınız. Saç kremi de, saça yavaş hareketlerle yedirilmelidir. Saçlarınız sürekli elektrikleniyorsa, el kreminizi saçınıza da sürebilirsiniz. Bu şekilde, elektriklenmesi önlenecektir. Öte yandan, duş sırasında krem sürerseniz, saçlarının son derece yumuşadığını göreceksiniz.

Önerilen Yazı
Topuk Çatlaklarından Kurtulma Yolları

Saçlarınızın parlak olması için duştan sonra bir tas üzüm sirkesi ile durulama yapabilirsiniz. Öte yandan, daha hacimli saçlar için bir miktar bebek pudrası da uygulayabilirsiniz. Haftada bir veya iki kez, saçlarınıza uygun maske uygulaması çok yerinde olacaktır. Öte yandan, ayda bir ya da iki kez saç yağları da uygulanabilir.

INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir