Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
Trendlerdeki Yazı

Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

0

Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Saç bakımında kozmetikçiler son derece güvenilir çalışmalar yapmaktadırlar. Çeşitli formüller yaratılmakta. Bu formüller de ise saçlarımızın her geçen gün ihtiyacı olan maddeleri sağlamak için yaratılıyorlar. Tabi en doğru olan da doğru ürünü doğru zaman da saçımıza bakım olarak uygulamaktır.

Mesela saçımızda fazla nem varsa ekstra olarak nemli şampuan veya maske kullanmak faydadan çok zarar verir. Fakat halk arasında saçlarımıza elimizle dokunduğumuzda kurudu diye düşünüp saçlarımıza nem verecek bir krem veya şampuanla daha nemli bir hale getireyim derken lastiklenmeye başlamasına sebep oluruz. Bu da bilinen yanlış bir duyumdur. Eğer bakımlı saçlarımızı olsun istiyorsak mutlaka bilgi sahibi olabilecek bir yere veya kuaförümüze danışıp gerekli şampuanı kullanmalıyız. Fön veya boya öncesi uygulanan maskeler saçlarımızın daha iyi korunmasına fayda sağlayacaktır.

saç bakımı nasıl yapılır
saç bakımı nasıl yapılır

Kıvırcık Saçlarda Nasıl Bir Bakım Uygulanmalı?

Bakım, saçın durumuna göre değişmektedir. Kıvırcık saçlar genellikle kurumaya meyilli veya kurudur. Bu yüzden nemlendirici özelliği olan maske ve şampuanlarla saçın bakımını yapmak gerekir. Fakat bu maskeler de ikiye ayrılırlar bir tanesi saçımızı düzleştirmek için olan ürünlerdir. Diğeri ise saçımızın buklelerini belirginleştirmek için kullanılan maskelerdir. Bunları saçımıza nemli olarak uygulayıp kuruttuktan sonra saçınızın daha da güzel ve bakımlı durduğunun farkına varacaksınız. Tarak seçiminizde kıvırcıklarınızı etkileyen bir etmendir, fırça ve küçük aralıklı taraklar yerine kalın uçlu geniş aralıklı taraklar tercih ederseniz daha güzel kıvırcıklara kavuşacaksınız. Saçlarınızı banyodan hemen sonra kremlenmiş şekilde taramalısınız. Böylelikle kırıklar en aza inmiş olur.

kıvırcık saç bakımı
kıvırcık saç bakımı

Uzun Saçlar İçin Bakım Nasıl Yapılır?

Uzun saçın bakımını yaparken en önemli formül saçın teşhisini yapmaktır. Eğer saçlarımızı kuru ve dalgalı bir saç ise o zaman saçın durumuna göre bir nemlendirici bakım tercih etmek gerekir. Bakım şampuanlama ile başlar. Daha sonra uçlara maske veya krem uygulanır. Saça işlemler uygulandıktan sonra bazı deformasyonlar oluşabilir aslında bu protein eksikliğindendir. Bu yüzden de saçlar yapılandırıcı bir maske ile onarılmalıdır. Yüksek ısıda saçı kurutmak veya düzleştirmek de saçı büyük ölçüde yıpratan durumlardandır. Bu yüzden eğer saç kurutmak makinanız aşamalı ısı dereceliyse orta ayarda kurutmalısınız.

Önerilen Yazı
Uzun Kirpikler İçin İpuçları

Saç bakımıyla alakalı tüm makalelerimize buradan” ulaşabilirsiniz.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
Fotoğraf:  Hayat Kolay, Kadın, Kadınca
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap