Trendlerdeki Yazı

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

saç dökülmesine bitkisel çözüm

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm. Uzun saç her zaman gösterişli durur. Kadınlar son zamanlarda kısa saç modellerini de sık sık tercih etseler de vazgeçilmez alımlı saçlar kısa veya uzun olması fark etmeden canlı ve gür olan saçlardır. Kullanılan şampuanlar içerisinde yer alan kimyasallar ve saç şekillendirme uygulamaları saçın güçsüzleşmesine ve koparak dökülmesine neden olur. Saç dökülmesine bitkisel çözüm ile sorunu ortadan kaldırmak mümkündür.

Lavanta Kürü

saç dökülmesine lavanta kürü
saç dökülmesine lavanta kürü

Saç dökülmesine bitkisel çözüm olarak birçok yöntem bulunmaktadır. Bazı bitkilerin dayanılmaz kokuları olsa da bu bitkiler içinde hoş kokulu olan ve saç dökülmesini önleyenler de bulunuyor. Bu hoş kokuya sahip olan lavanta saç dökülmesi konusunda uzman olan bitkilerin başında geliyor. Lavanta kürünü yapmakta oldukça kolay. Yapmanız gereken, 750 ml kaynar suyun içerisine bir tutam yaklaşık 5 gram kadar lavantayı atmak ve 5 dakika kadar daha kaynamasını sağlamak.

Ateşten aldığınız lavanta kürünü cam bir şişenin içine alarak ılınmasını bekleyiniz. Ilındıktan sonra diplerden uçlara doğru temiz saça uygulayanız. Yarım saat beklettikten sonra yine ılık su ile durulayınız. Eğer saçınız kirli ise bir kez şampuan ile yıkayınız ve durulayınız aynı şekilde lavanta kürünü uygulayınız. Bu kürü haftada bir veya iki kez uygulayabilirsiniz. Saç dökülmesi sona erdiğinde ayda bir kez uygulamanız saçınızın sağlığı açısından etkili olacaktır.

Karanfil Kürü

saç dökülmesi için karanfil kürü
saç dökülmesi için karanfil kürü

Saç dökülmesine bitkisel çözüm olan karanfil kürü de oldukça etkilidir. Karanfil ile hazırlanan bu kür oldukça kolay uygulanır ve saçların güçlenmesini sağlar. Yapmanız gereken bir bardak kaynar suyun içerisine 7-8 adet iri tomurcuklu karanfili atarak 10 dakika demlemek olacaktır. Bu karışımı temiz saça diplerden uca doğru uygulamanız ve yarım saat kadar bekletmeniz yeterlidir. Durulamaya gerek yoktur.

Önerilen Yazı
Göğüs Kanseri Belirtisi

Eğer kalın telli saçlara sahipseniz karanfil adedini 10-15 adede çıkartabilirsiniz. Saçlarınız için tonik görevi görecek bu karışım kısa sürede sonuç verecektir. İlk birkaç gün üst üste yaptıktan sonra haftada bir ve daha sonra 15 günde bir olmak üzere devam edebilirsiniz. Saçlarınızda dökülme tamamen sona erdiğinde bu karışımı yapmayı bırakmadan saçların sağlıklı uzaması için ayda bir kez tekrarlamanız yeterli olacaktır.

Fotoğraflar: Beki Bisa, Bitkiler
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap